آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:
سال آینده بازنگری مطالعات منابع‌طبیعی در دستور کار قرار می‌گیرد

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بازنگری مطالعات در حوزه اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.
دبیر ستاد آبخیزداری صندوق توسعه ملی خبر داد:
تخصیص 700 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری

دبیر ستاد هماهنگی و اجرای عملیات آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی از تخصیص 700 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری در کشور خبر داد.
تخصیص 4.5 هزار میلیارد ریال برای عملیات مکانیکی آبخیزداری
مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: چهار هزار و 500 میلیارد ریال برای اجرای عملیات مکانیکی و بیومکانیکی در سال 97 از صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.
از آب‌رسانی به قنوات و چاه‌های جنوب تا کنترل سیلاب‌ها در شمال
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از تلاش برای آب‌رسانی به قنوات و چاه‌های جنوب و کنترل سیلاب‌ها در شمال کشور برای کاهش مشکلات ناشی از خشک‌سالی خبر داد.
گردهمایی مدیران کل منابع طبیعی وآبخیزداری منطقه یک کشور دراصفهان برگزار شد
با حضور معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت ومنابع وتنی چند از مدیران ستادی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری یک کشور در اصفهان برگزار شد.
نظرسنجی
نظرتان در مورد این سایت چیست؟
آمار بازدید
بازدید روز : 4666
بازدید کل : 5284854
آخرین بروزرسانی:
26 آبان 1397 10:22
اخبار
گفت و گو بامردی از جنس طبیعت  | بازدید :30
هادی شفیعی - برای دست یافتن به اطلاعات بیشتر از کاشت درخت صنوبر و نقش آن در اجرای طرح استراحت جنگل و تامین نیازهای چوبی کشور به سراغ سید احمد مولایی صنوبر کار نمونه گیلانی رفتیم . او در ضیابر صومعه سرا ساکن است، همانجایی که نزدیک به 70 هکتار از زمین های منطقه را زیر کشت صنوبر برد. گفت و گوی ما را با او بخوانید.
اختصاص اعتبار برای بهبود مراتع کشور | بازدید :48
مدیرکل دفتر امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: حدود 58 میلیارد و 700 میلیون تومان برای احیاء، اصلاح و اجرای عملیات بیولوژیکی و بیومکانیکی در مراتع کشور تخصیص داده شده است.
مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها:
راهبرد ما محوری کردن نقش مردم در حفاظت از منابع طبیعی است | بازدید :36

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در بحث حفاظت از منابع طبیعی، محوری کردن نقش مردم به‌عنوان یک راهبرد اساسی مدنظر قرار گرفته است.
مدیرکل آموزش، ترویج و مشارکت مردمی سازمان جنگل ها:
حفظ جنگل های کشور در گرو مشارکت مردم است | بازدید :38

مدیرکل دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: مشارکت مردمی اساس سیاست‌گذاری برای حفاظت و توسعه پایدار جنگل‌های کشور است.
رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور:
سال آینده بازنگری مطالعات منابع‌طبیعی در دستور کار قرار می‌گیرد | بازدید :71

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بازنگری مطالعات در حوزه اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری در سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.
آغاز طرح آزمایشی نجات جنگلهای بلوط  | بازدید :53
طرح آزمایشی نجات جنگلهای بلوط در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.
دبیر ستاد آبخیزداری صندوق توسعه ملی خبر داد:
تخصیص 700 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری | بازدید :64

دبیر ستاد هماهنگی و اجرای عملیات آبخیزداری از محل صندوق توسعه ملی از تخصیص 700 میلیارد تومان به اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوان‌داری در کشور خبر داد.
تخصیص 4.5 هزار میلیارد ریال برای عملیات مکانیکی آبخیزداری | بازدید :68
مدیر کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: چهار هزار و 500 میلیارد ریال برای اجرای عملیات مکانیکی و بیومکانیکی در سال 97 از صندوق توسعه ملی اختصاص یافت.
از آب‌رسانی به قنوات و چاه‌های جنوب تا کنترل سیلاب‌ها در شمال | بازدید :72
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از تلاش برای آب‌رسانی به قنوات و چاه‌های جنوب و کنترل سیلاب‌ها در شمال کشور برای کاهش مشکلات ناشی از خشک‌سالی خبر داد.
هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی طرح های آبخیزداری در سمنان برگزار می شود | بازدید :50
هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی طرح های آبخیزداری و آبخوانداری با حضور خلیل آقایی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور روز پنج شنبه 24 آبان ماه در استان سمنان برگزار می شود.
گردهمایی مدیران کل منابع طبیعی وآبخیزداری منطقه یک کشور دراصفهان برگزار شد | بازدید :163
با حضور معاون برنامه ریزی، توسعه مدیریت ومنابع وتنی چند از مدیران ستادی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و مدیران کل منابع طبیعی و آبخیزداری یک کشور در اصفهان برگزار شد.
یک فرد خیر در شاهین دژ آذربایجان غربی برای اجرای طرح آبخیزداری اعلام آمادگی کرد | بازدید :61
مسئول روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان آذربایجان غربی از اعلام آمادگی یک فرد خیر برای اجرای طرح آبخیزداری در روستای توت بیگلی علیا از توابع شهرستان شاهین دژ خبر داد.
مدیر ملی ستاد مقابله با گرد و غبار:
قُرق کانون ‌های ریزگرد از کشت نهال بهتر و کم هزینه‌تر است | بازدید :67

مدیر ملی ستاد مقابله با گرد و غبار کشور گفت: باید تدبیری برای قرق عرصه‌های تحت تاثیر فرسایش بادی و کانون‌های گرد و غبار اندیشیده شود چراکه اهمیت این کار از نظر هزینه و دیگر مسایل از کشت نهال کمتر و بهتر است
هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی طرح های آبخیزداری در سمنان برگزار می شود | بازدید :94
با حضور رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور هفدهمین جلسه ستاد هماهنگی طرح های آبخیزداری روز پنج شنبه در سمنان برگزار می شود.
معاون اول رئیس جمهور :
اختصاص 100 میلیون دلار برای ریزگردهای خوزستان  | بازدید :88

معاون اول رئیس جمهور از اختصاص 100 میلیون دلار اعتبار برای مقابله با ریزگردهای خوزستان خبر داد.
"آبخیزداری" بهترین راهکار مدیریت خشکسالی در استان خراسان جنوبی است | بازدید :22
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی یکی از بهترین راهکارهای مدیریت خشکسالی در استان را طرح‌های آبخیزداری دانست و گفت: تاکنون در بحث پروژه‌های آبخیزداری بیش از۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی را شاهد بوده‌ایم.
از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی انجام می شود؛
430 هکتار اقدامات بیولوژیکی و 1900 مترمکعب عملیات مکانیکی در شهرستان پردیس | بازدید :42

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران در جریان بازدید از پروژه های آبخیزداری شهرستان پردیس گفت: 430 هکتار اقدامات بیولوژیکی شامل کپه کاری و بذرکاری در سطح مراتع و ایجاد بند سنگی ملاتی به حجم 1900 مترمکعب در حوزه آبخیز گلخندان این شهرستان با اعتباری بالغ بر 6 هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در حال اجرا می باشد.
اجرای 16 طرح آبخیزداری در لرستان | بازدید :35
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: 16 طرح آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 212 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و پیشرفت فیزیکی 60 درصدی تا پایان اسفندماه امسال در استان اجراء می شود.
4 میلیارد اعتبار برای اجرای طرح‌های بیولوژیک مراتع ساری  | بازدید :27
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران- ساری در قالب اعتبارات صندوق توسعه ملی طرح‌های بیولوژیک مراتع را با اعتبار ۴ میلیارد ریال اجرا می‌کند.
رفع تصرف از اراضی ملی بندرعباس  | بازدید :28
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان بندرعباس گفت: از ۲۴ هزار و ۲۳ متر مربع زمین‌های ملی رفع تصرف کردند.
معاون فنی منابع طبیعی مازندران - نوشهر:
۲ میلیارد تومان اعتبار صندوق توسعه ملی در چالوس صرف شد | بازدید :35

معاون فنی و آبخیزداری منابع طبیعی مازندران - نوشهر گفت: دو میلیارد تومان از اعتبارات صندوق توسعه ملی در حوزه آبخیز چالوس صرف شده است.
اراضی ملی البرز؛ میزبان اولین نیروگاه پاک  | بازدید :55
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز در مراسم افتتاحیه اولین نیروگاه خورشیدی با سرمایه گذاری بخش خصوصی به ظرفیت 50 مگاوات در 100 هکتار اراضی ملی واقع در شهرستان اشتهارد، از آمادگی لازم جهت انعقاد قرارداد در قالب ماده 3 با بخش خصوصی در سطح 2000 هکتار دیگر در استان خبر داد.
14تن شیرابه گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد برداشت شد | بازدید :40
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 14 تن شیرابه گیاهان دارویی شامل آنغوزه، باریجه در این استان برداشت شد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان خبر داد :
اجرای 16 طرح آبخیزداری در لرستان | بازدید :38

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، گفت: 16 طرح آبخیزداری با اعتباری بالغ بر 212 میلیارد و 800 میلیون ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و پیشرفت فیزیکی60 درصدی تا پایان اسفندماه امسال در استان اجراء می شود.
اجرای ۱۷ طرح آبخیزداری در سطح شهرستان‌های اصفهان  | بازدید :42
مدیر کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان از اجرای ۱۷ طرح آبخیزداری در سطح شهرستان‌های اصفهان با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال خبرداد.
با اجرای پروژه "پخش سیلاب" صورت گرفت؛
ایمن شدن روستای "چهرآباد" زنجان در مقابل سیل/امید روستائیان برای بازگشت سرسبزی باغات | بازدید :43

دهیار روستای چهرآباد زنجان از ایمن شدن این منطقه در قبال سیل با اجرای پروژه پخش سیلاب اداره کل منابع طبیعی استان خبر داد و گفت: با اتمام این پروژه امیدوارانه منتظر سرسبزی باغات و مهاجرت معکوس و رونق گیری کسب و کار کشاورزی می مانیم.
طرح کاداستر در ۱۰۵ هزار هکتار اراضی ملی استان تهران انجام می‌شود  | بازدید :47
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران از اجرای ۱۰۵ هزار هکتار طرح کاداستر اراضی ملی و ۴۵۰ هکتار توسعه جنگل‌کاری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.
اجرای طرح احیاء و توسعه گیاهان دارویی در 400 هکتار از مراتع بویراحمد | بازدید :40
جواد رحیمیان اظهار کرد: طرح احیاء و توسعه گیاهان دارویی در 400 هکتار از مراتع شهرستان بویراحمد در حال اجرا است.
عملیات بیولوژیک برنامه جامع منابع طبیعی برای حفاظت از جنگل است | بازدید :42
رئیس اداره جنگل داری و جنگل کاری اداره منابع طبیعی کردستان با بیان اینکه راهکارهای مختلفی برای حفاظت از جنگل های این استان دنبال می شود، اظهار داشت: اجرای عملیات بیولوژیکی در بخش های مختلف مهمترین راهکار دنبال شده از سوی این اداره کل است.
آغاز ساخت سد تسان شهرستان بستک  | بازدید :49
ساخت سد سنگی ملاتی تَسان شهرستان بستک با مشارکت صد در صدی خیران آغاز شد.