پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای طرح «هفت» برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در استان سمنان
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 397 8 شهريور 1395 12:30 شماره :44986

اجرای طرح «هفت» برای حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی در استان سمنان
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از اجرای طرح «هفت» برای حفاظت از عرصه های منابع طبیعی در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از خبرگزاری مهر - محمد علی سفیدیان اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح اقتصاد مقاومتی در کشور و در راستای منویات مقام معظم رهبری، اجرای طرح هفت با هدف حذف و یا کاهش عوامل تخریب در عرصه های منابع طبیعی می تواند در حفاظت از منابع طبیعی و تثبیت مالکیت دولت بر عرصه های ملی حائز اهمیت باشد.
وی گفت: بر اساس این طرح معاونت حفاظت و امور اراضی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در نظر دارد هدف مهم سازمان را در این طرح محقق کند.
معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان بیان داشت: طرح هفت که با هفت (ت) آغاز می شود شامل توسعه حفاظت مشارکتی، تثبیت مالکیت دولت و کاداستر اراضی ملی و موات، تهیه نقشه اراضی ملی تخصیص یافته و واگذار شده، تعیین تکلیف اراضی اختلافی، تامین سوخت مناسب و جایگزین سوخت فسیلی، تعیین حدود اراضی ملی با مستثنیات با کمربند حفاظتی و تکمیل بانک اطلاعات جامع زمین است.
سفیدیان گفت: در استان سمنان طی پنج ماهه نخست سال جاری با کاداستر بیش از ۵۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی استان، گام موثری برای تثبیت مالکیت و جلوگیری از سوء استفاده ها و ... در استان صورت پذیرفته و بر نامه ریزی های لازم در راستای توسعه حفاظت مشارکتی از عرصه های ملی، تغییر الگوی مصرف سوخت و تعیین حدود اراضی ملی با مستثنیات به وسیله کمربند حفاظتی شامل بنچ مارک و کمربند سبز با درختان مثمر برای سود دهی به روستائیان صورت پذیرفته است.


 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7787
بازدید کل : 5414399
آخرین بروزرسانی:
20 آذر 1397 13:50