پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - برای حفظ منابع طبیعی عزم همگانی لازم است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 438 10 دی 1396 12:3 شماره :45775

برای حفظ منابع طبیعی عزم همگانی لازم است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: حفاظت از زمین‌ها و منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همدان، عبدالعظیم رضایی اظهار داشت: جایگاه منابع طبیعی در زندگی مردم به ‌خصوص در روستاها بسیار حائز اهمیت است و باید مراقب بود تا زمین‌های منابع طبیعی برای آیندگان حفظ شود.
فرماندارویژه ملایربا اشاره به ساخت‌ وسازهای غیرمجاز دراراضی منابع طبیعی در شهرازندریان تاکید کرد: باید دستگاه‌هایی که مجوز ساخت‌وساز صادر می‌کنند استعلام‌های لازم را ازمنابع طبیعی و دستگاه‌های ذی‌ربط دریافت کنند تا در آینده مشکلی پیش نیاید.
رضایی اظهار داشت: درهر منطقه‌ای که زمین‌های منابع طبیعی وجود دارد باید ضمن اطلاع‌رسانی دقیق از تصرف غیرمجاز توسط افراد جلوگیری به عمل آید.
اسفندیار خزائی مدیرکل منابع طبیعی وابخیزداری استان همدان نیز گفت: دغدغه اساسی این اداره کل اجرای طرحها و پروژه ها و پرداخت مطالبات پیمانکاران است.
وی تصریح کرد: منابع طبیعی بسترحیات و توسعه پایداراست واجرای طرحهای آبخیزداری نقش موثری در حفظ منابع پایه آب و خاک دارد.
خزائی عنوان کرد: باید پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم انجام شود تا پروژه‌های ملی و استانی منابع طبیعی و آبخیزداری به مرحله اجرا برسد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14098
بازدید کل : 5676705
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24