پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آغاز مالچ‌پاشی در بیابان‌های جاسک
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 260 10 دی 1396 12:10 شماره :45776

آغاز مالچ‌پاشی در بیابان‌های جاسک
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان از آغاز اجرای عملیات مالچ‌پاشی در بیابان‌های شهرستان جاسک در شرق هرمزگان از روز گذشته خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان؛ امید ذاکری افزود: مالچ‌پاشی در شهرستان جاسک در سطح هشتصد هکتار با اعتباری حدود ۱۵ میلیارد ریال اجرا می‌شود.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان اعتبار مصوب مقابله با اثرات بیابان‌زایی امسال هرمزگان را ۷۵ میلیارد ریال اعلام کرد و تصریح کرد: تاکنون حدود ۵۰ درصد تخصیص داشتیم.
ذاکری اظهارداشت: مالچ‌پاشی باعث افزایش سرعت عملیات تثبیت ماسه‌های روان می‌شود.
وی گفت: در حالت عادی به‌علت اینکه ماسه‌ها در حال حرکت و جابه‌جایی هستند امکان نهال‌کاری وجود ندارد و یا به سختی و با اجرای بادشکن غیر زنده و با درصد موفقیت پایین‌تر انجام می‌گیرد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان افزود: مالچ با حالت چسبندگی که دارد باعث جلوگیری از حرکت و جابه‌جایی ماسه‌های روان می‌شود و شرایط را برای نهال‌کاری می‌کند.
ذاکرى گفت: بیشترین سطح کانون‌های بحران فرسایش بادی شهرستان جاسک است.
گفتنی است؛ سطح کل بیابان‌های استان یک میلیون و ۵۶۵هزار هکتار می‌باشد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 2888
بازدید کل : 4680369
آخرین بروزرسانی:
27 تير 1397 15:59