پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کسب رتبه نخست کشوری شهرستان کهگیلویه در کشت بادام
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 713 10 دی 1396 13:38 شماره :45781

کسب رتبه نخست کشوری شهرستان کهگیلویه در کشت بادام
 
رئیس اداره منابع طبیعی کهکیلویه گفت: شهرستان کهکیلویه در بحث کشت بادام‌کاری در کشور مقام اول را به خود اختصاص داده است.
هدایت‌الله آویزش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه، طرح‌های بادام‌ کاری در این شهرستان را 10 هزارو 550 هکتار عنوان و اظهار داشت: شهرستان کهکیلویه در کشت بادام‌کاری مقاوم اول را در کشور به خود اختصاص داده است.
رئیس منابع طبیعی کهکیلویه تصریح کرد: طرح‌های مناطق چنگلوا، کوهبرد، خلیفه‌ای، بلوط‌بنگان، از جمله طرح‌های گردشگری و توریستی هستند که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌نمایند.
وی از کشت 300 هکتار بذر آنغوزه و کرفس در دیشموک خبر داد و افزود: شهرستان کهکیلویه در بحث کشت آنغوزه مقام اول را در بین شهرستان‌های استان به خود اختصاص داده است.
آویزش از تولید 40 هزار نهال در نهالستان منابع طبیعی کهگیلویه خبر داد و بیان کرد: این نهال‌ها بین شهرستان‌های گرمسیری استان، بهمئی، گچساران، چرام، لنده و کهگیلویه توزیع می شود..
وی خاطرنشان کرد: نهال‌های مازاد در هفته منابع طبیعی بین مردم و دهیاران به‌ صورت رایگان توزیع خواهد شد.
 
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14147
بازدید کل : 5676748
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 20:24