پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کشف انبار چوب قاچاق جنگلی در سروآباد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 403 11 دی 1396 11:21 شماره :45789

کشف انبار چوب قاچاق جنگلی در سروآباد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سروآباد از کشف انبار چوب قاچاق جنگلی به میزان تقریبی 25 تن در این شهرستان خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، جعفر عبدالله پور گفت:روز گذشته بر اساس گزارشات مردمی مبنی بروجود کوره زغال در محدوده شهرستان سروآباد مامورین یگان حفاظت این اداره به محل مراجعه نموده و کشف کردند شخصی درپوشش کارگاه تولید زغال از محصولات باغی، اقدام به دپوی تنه درختان جنگلی در محدوده کارگاه نموده است .
وی افزود: با هماهنگی مقامات قضایی شهرستان چوبهای کشف شده به میزان تقریبی ۲۵ تن حاصل از قطع درختان جنگلی خارج از کشور و از گونه های وی ول و مازو داربوده اند، ضبط گردیده و متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضایی قرار گرفته است.
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان سروآباد تاکید کرد: منابع طبیعی انفال الهی است، در این راستا مامورین گشت و مراقبت شهرستان به طور دائم در عرصه‌های منابع طبیعی حضور دارند و عرصه را بر قاچاقچیان و تخریب کنندگان عرصه های ملی تنگ نموده اند و مشارکت مردم و بهره برداران محلی در حفظ و حراست از منابع طبیعی نیز ضروری است.
وی از مردم خواست با استفاده از شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴گزارش‌های تخریب تصرف و آتش سوزی را در زمینه عرصه های ملی سریعاً گزارش نمایند.
شهرستان سروآباد یکی از شهرستانهای استان کردستان در غرب ایران است که از سمت غرب با کشور عراق هم مرز است جمعیت شهرستان بر طبق سرشماری سال ۱۳۹۰، برابر با 49841 نفر بوده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5126
بازدید کل : 5659221
آخرین بروزرسانی:
30 دی 1397 23:0