پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای پروژه پخش سیلاب در زهکلوت رودبار
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 450 13 دی 1396 10:42 شماره :45835

اجرای پروژه پخش سیلاب در زهکلوت رودبار
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان گفت: اجرای پروژه پخش سیلاب در بخش زهکلوت شهرستان رودبار با اعتبار مصوب 14.2 میلیارد ریال آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، محمدرضا شاهرخی اظهار داشت: اجرای پروژه پخش سیلاب در بخش شمال شرق و بالادست زهکلوت شهرستان رودبار با حجم بیش از 80 هزار متر مکعب عملیات خاکی و یک‌هزار و 140 متر مکعب تثبیت سرریز بند سنگی‌ملاتی آغاز شد.
وی اعتبار مصوب این پروژه را 14.2 میلیارد ریال دانست و بیان داشت: پروژه پخش سیلاب زهکلوت با هدف جلوگیری از خسارت سیل اجرا می‌شود که در سال‌های اخیر موجب تخریب منازل مسکونی، باغ‌ها، اراضی کشاورزی و جاده‌های دسترسی شده بود.
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان ادامه داد: با اجرای این پروژه علاوه بر کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارت‌های ناشی از آن، عمل تغذیه مصنوعی و تقویت سفره‌ آب‌های زیرزمینی نیز انجام می‌گیرد.
شاهرخی تصریح کرد: با توجه به کم‌آبی شدید در منطقه جنوب کرمان و افت سطح ایستابی در سال‌های اخیر امیدواریم، اجرای پروژه پخش سیلاب زهکلوت موجب رفع مشکلات به وجود آمده شود.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11165
بازدید کل : 5675168
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35