پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - باران از راه رسید، آتش جنگل های آمل خاموش شد!
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 673 13 دی 1396 14:15 شماره :45845

باران از راه رسید، آتش جنگل های آمل خاموش شد!
 
روز گذشته خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها با مدیرکل منابع طبیعی استان مازندران (ساری) درباره آتش سوزی جنگل های آمل تماس گرفت که مدیر منابع طبیعی گفت: به علت صخره ای و صعب العبور بودن عرصه های جنگلی  دست به دعا ایستاده ایم تا باران نازل شود و آتش خاموش گردد.
گویا دعای مدیر منابع طبیعی مستجاب شده و خداوند نعمت خویش  را بر جنگل های شمال ارزانی داشته و شعله های آتشی که 72 ساعت بیش از 20 هکتار از جنگل های آمل را طعمه حریق ساخته بود غروب نیمه شب سه‌شنبه خاموش شود.
نعمت اله کوهستانی رییس اداره منابع طبیعی شهرستان آمل در گفت و گوی تلفنی عصر امروز( چهارشنبه) با مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها،  خاموش شدن آتش جنگل های آمل بوسیله باران را تایید کرد و گفت: هلی کوپتری که با پیگیری فرمانده یگان حفاظت  منابع طبیعی به منطقه اعزام شده بود متاسفانه به دلیل مشکل فنی و دود غلیظ ناشی از آتش سوزی  نتوانست آب بپاشد و از اینرو باران آمد و آتیش را خاموش کرد.
 کوهستانی عمدی یا غیر عمدی بودن  آتش سوزی جنگل ها را به خبرنگار ما نگفت اما تاکید کرد که عامل انسانی بوده و در این حادثه درختانی نظیر سرخدار، آزاد، ممرز و راش دچار حریق شده اند.
 
مکث
جنگلی که در جهان بی نظیر است، در ردیف ثبت جهانی قرار دارد و مادر جنگل های اروپاست و مهمتر از همه رهبر معظم انقلاب، و روسای قوای سه گانه کشور روی  حفاظت و صیانت آن تاکید فراوان دارند تاکی باید در آتش بی امکاناتی بسوزد؟!

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9427
بازدید کل : 5424852
آخرین بروزرسانی:
22 آذر 1397 10:42