پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاهش 92 درصدی آتش سوزی در مراتع البرز/ افزایش چشمگیر رفع تصرف ها
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 287 20 دی 1396 16:30 شماره :46007

کاهش 92 درصدی آتش سوزی در مراتع البرز/ افزایش چشمگیر رفع تصرف ها
 

گزارش ارایه شده از سوی فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری البرز نشان دهنده کاهش چشمگیر حوادث همچون آتش سوزی ها در مراتع و تخلفات مختلف در اراضی و عرصه های ملی و دولتی این استان در 9 ماه گذشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرزبه نقل از ایرنا، سرهنگ فرامرز نیکزاد گفت:  که در 9 ماهه سال جاری بالغ بر 104 هکتار از اراضی ملی و دولتی استان در قالب 54 فقره پرونده، در اجرای تبصره یک ماده 55 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور در 5 شهرستان کرج، نظرآباد، ساوجبلاغ، اشتهارد و طالقان رفع تصرف شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز با بیان اینکه در اجرای این ماده قانونی شخص متصرف در رفع تصرف از یگان حفاظت تمکین می کند و احتیاجی به طرح در مراجع قضایی نیست، افزود: همچنین در اجرای ماده 55 این قانون 45 فقره پرونده به میزان 121 هکتار در مراجع قضایی برای اجرای رای تشکیل شد.

وی اظهار داشت: در اجرای احکام قضایی نیز 21 فقره رفع تصرف و خلع ید برای 82 هکتار از اراضی ملی و دولتی در این مدت انجام شده است.

وی در ادامه با اشاره به کاهش 92 درصدی آتش سوزی ها در سال جاری گفت: در اجرای ماده 47 قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع نیز آتش سوزی در حدود 3 هکتار از مراتع استان اطفاء شد.

نیکزاد این کاهش را نتیجه آموزش و اطلاع رسانی به موقع و مناسب به جوامع محلی و همچنین همیاری شوراهای اسلامی، دهیاری ها، سازمان های مردم نهاد و تشکل ها دانست.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6392
بازدید کل : 5133329
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41