پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - جذب بیش از یک هزار و 114 نفر همیار طبیعت دانش آموزی
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 285 23 دی 1396 10:1 شماره :46042

جذب بیش از یک هزار و 114 نفر همیار طبیعت دانش آموزی
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان با اعلام این خبر اظهار داشت: در سال جاری با همکاری آموزش و پرورش شهرستان دلیجان یک هزار و 114 نفر از دانش آموزان مدارس این شهرستان به عضویت طرح همیاران طبیعت در آمده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی، سید ابوالفضل نصرالهی افزود: تقاضای دانش آموزان برای حضور در طرح همیاران طبیعت با استقبال بی نظیر روبه روست و تعداد دانش آموزان همیار طبیعت روبه افزایش است.

نصرالهی با اشاره به اینکه این طرح بر مبنای تفاهم نامه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور و سازمان دانش آموزی انجام می شود.

وی گفت: هم اینک طرح همیار طبیعت در دو سطح مروج، محافظ در شهرستان در حال اجراست.

نصرالهی ادامه داد: طرح همیاران طبیعت طرحی مهم و اساسی است که پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری برای استفاده از توان عمومی برای حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست اجرا می شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دلیجان با اشاره به جذب و ساماندهی همیاران طبیعت دانش آموزی در مدارس، برگزاری مسابقات مقاله نویسی، نقاشی، ساخت ماکت متناسب با حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست برای دانش آموزان را گامی در جهت ارتقاء فرهنگ منابع طبیعی ارزیابی کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 6164
بازدید کل : 5133210
آخرین بروزرسانی:
27 مهر 1397 0:41