پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - توسعه رویشگاه باریجه شهرستان کاشان به مساحت ۴۵ هکتار
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 246 15 بهمن 1396 9:34 شماره :46543

توسعه رویشگاه باریجه شهرستان کاشان به مساحت ۴۵ هکتار
 

کارشناس فنی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان از اجرای طرح کپه کاری در ۴۵ هکتار از مراتع شهرستان در مناطق ییلاقی خبرداد.

گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان، علی خالوئی نوش آبادی اظهار کرد: طرح کپه کاری نقش مهمی در جهت تعلیف دام، توسعه فضای سبز، جلوگیری از فرسایش خاک و تأمین علوفه دام دارد، ضمن آنکه کشت و بهره برداری صحیح این گیاهان علاوه بر نقش مؤثر در سلامت جامعه و ایجاد اشتغال، در رشد صادرات غیرنفتی نیز نقش بسزائی دارد.

وی افزود: بر اساس نیاز سنجی و در راستای تعادل دام و مرتع، بذر گیاه باریجه در اختیار دامداران قرار گرفت تا با نظارت کارشناسان منابع طبیعی در مراتع کپه کاری انجام شده و رویشگاه‌های منطقه کاشان توسعه پیدا کند. 

وی ادامه داد: در اجرای این طرح با صرف 250 میلیون ریال اعتبار، 15 هکتار از مراتع مرق و 30 هکتار از مراتع نشلج در ارتفاع دو هزار و 700 متری کپه کاری شد.

کارشناس فنی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کاشان تصریح کرد: گیاه باریجه از برترین گیاهان دارویی است که با نام‌های مختلفی چون اشق، بیرزد، بارزد و قاسنی معرفی شده است و با نام علمی گالبانوم شناخته می‌شود که بومی ایرانی است و بیش‌تر در ارتفاعات دو هزار متری رشد می‌کند. 

لازم به ذکر است صمغ باریجه به عنوان محرک، ضد عفونی کننده و داروی سینه و در موارد برونشیت های مزمن و آسم تجویز می‌شود و برای تنگی نفس و سرفه کهنه و نرم کردن سینه، صرع و بواسیر و بیماری های عصبی، برای باز کردن انسداد کلیه نافع است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5817
بازدید کل : 4808167
آخرین بروزرسانی:
23 امرداد 1397 13:18