پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نهال کاری حاشیه بزرگراه تهران- پردیس آغاز شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 319 15 اسفند 1396 13:56 شماره :47231
همزمان با اولین روز هفته منابع طبیعی
نهال کاری حاشیه بزرگراه تهران- پردیس آغاز شد
 

همزمان با اولین روز هفته منابع طبیعی و روز ملی درختکاری، شرکت آزاد راه تهران – پردیس با مشارکت و همکاری اداره کل منابع طبیعی استان تهران کاشت نهال در حاشیه بزرگراه تهران- پردیس را به طول 40 کیلومتر در دوسمت بزرگراه آغاز کرده است.

به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، در حاشیه مراسم آغاز درختکاری، مهندس طاهری مدیرعامل بزرگراه تهران- پردیس گفت: این اقدام در راستای ایجاد فضای سبز و شور و نشاط مسافرانی است که از کلانشهر تهران خارج و یا به یا به آن ورود می کنند ایجاد می شود.

دکتر علی کیان مدیر کل منابع طبیعی استان تهران، کاشت نهال در حاشیه بزرگراه تهران – پردیس را امری لازم خواند و گفت: با اقدامات صورت گرفته در شورای برنامه ریزی استان سالانه 6 هزار هکتار بر فضای سبز استان تهران اضافه می شود که 1500 هکتار سهم منابع طبیعی، 1500 هکتار سهم شهرداری و 3000 هکتار باید از سوی دیگر دستگاه ها و نهاد ها ایجاد شود.

امام جمعه شهرستان پردیس در مراسم آغاز نهال کاری در حاشیه بزرگراه گفت: رهبر معظم انقلاب در دو، سه سال گذشته مواضع بسیار مشخصی در باره حفظ منابع طبیعی و محیط زیست داشته اند و ما باید دنبال رو رهنمود های مقام معظم رهبری باشیم.

 وی افزود: اگر موضوع فرهنگ سازی در منابع طبیعی را دنبال نکنیم مطمئن باشید در مدت زمان کوتاهی منابع طبیعی و بو یژه جنگل ها و مراتع را از دست می دهیم.

امام جمعه شهرستان پردیس نقش و مشارکت مردم در حفظ منابع طبیعی را بی بدیل خواند و خاطر نشان کرد: هر کجا مردم وارد شدند آنجا ها ما توفیق داشته ایم.

دکتر ناصر مقدسی قایم مقام سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور هم در این مراسم گفت: نهال کاری در حاشیه بزرگراه ها بدلیل ایجاد فضای سبز و محیطی مفرح می تواند حاشیه امنیت برای جلوگیری از کولاک، توفان و بوران باشد و عزم همگانی ما باید برای حفاظت از منابع طبیعی باشد.

ناصر مقدسی همچنین افزود: در هفته منابع طبیعی امسال 12 میلیون اصله نهال در سراسر کشور کاشته می شود..

 وی خاطر نشان کرد: در برنامه ششم توسعه سطح جنگل های کشور 800 هزار هکتار گسترش پیدا می کند.

مقدسی خواستار ارتقای تشکیلات منابع طبیعی در سطح کشور شد و ابراز داشت : حفظ منابع طبیعی باید به عنوان یک دغدغه در نزد مسئولین و افکارعمومی تلقی گردد.

وی گفت: ایجاد پروژه های عمرانی از چالش های منابع طبیعی است و اگر برای ایجاد طرح های عمرانی و عمومی توجیهات زیست محیطی وجود داشته باشد ما می توانیم هم اشتغال پایدار داشته باشیم و هم صنایع و جنگل سالم.

 
 

 

 

 
 

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7197
بازدید کل : 4576947
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 10:45