پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نهالکاری روحانیون و طلاب حوزه علیمه ایلام
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 284 15 اسفند 1396 17:30 شماره :47261

نهالکاری روحانیون و طلاب حوزه علیمه ایلام
 

جمعی از روحانیون و طلاب حوزه علمیه به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی در محل پارک جنگلی چغاسبز اقدام به غرس نهال نمودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در منابع طبیعی و آبخیزداری استان در این مراسم گفت: توسعه نهال کاری هم برای آب و هوای استان ایلام مناسب است و هم از ورود گرد و غبار از کشور عراق جلوگیری می کند که ضروری است مسئولان به این طرح ها بیشتر توجه کنند.

وی اظهار کرد: با کمک و همکاری دولت، طرح نهال کاری در استان توسعه پیدا می کند و با بهره برداری از جنگل ها و مراتع ایلام که به عنوان یکی از راه های تولید و اشتغال است، به این موضوع توجه ویژه ای کرد.

ایشان در ادامه افزود: استان ایلام دارای ظرفیت های مختلفی از جمله در حوزه جنگل و مرتع است که مسئولان و متولیان باید با برنامه ریزی لازم زمینه ایجاد شغل و تولید را برای مردم فراهم کنند و در این راستا بکوشند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 16004
بازدید کل : 5444212
آخرین بروزرسانی:
25 آذر 1397 15:47