پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - نواخته شدن زنگ انفال در مدارس استان اردبیل
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 476 16 اسفند 1396 10:18 شماره :47303

نواخته شدن زنگ انفال در مدارس استان اردبیل
 

بمناسبت هفته منابع طبیعی با حضور معاون سیاسی استاندار اردبیل و مسئولین منابع طبیعی و آموزش پرورش استان زنگ انفال در مدرسه دخترانه بهاران اردبیل نواخته شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی استان اردبیل، شهامت هدایت مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل در این مراسم گفت: استفاده از ظرفیت های موجود در دانش آموزان استان برای حفاظت پایدار از منابع طبیعی، انجام سایر فعالیت های مشترک جای بحث دارد.

وی افزود: بهترین قشری که می تواند ما را برای این فرهنگ سازی یاری رساند، دانش آموزان هستند.

هدایت با اشاره به اهمیت همکاری های بین بخشی سازمان ها و ادارات مختلف در زمینه ترویج فرهنگ حفاظت پایدار از جنگل ها و مراتع تصریح کرد: این همکاری ها زمینه ساز انجام اقدام های تأثیرگزار برای رسیدن به این هدف به ویژه در مناسبت های مرتبط است.

وی گفت: در بین دستگاه های تاثیر گذار آموزش و پرورش و مدارس نقش مهم و اثر بخشی در ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی دارند.

شهامت هدایت همچنین از اجرای برنامه های اساسی برای احیای جنگل ها، توسعه آبخیزداری و پوشش گیاهی به منظور حفاظت از طبیعت خداداد و تولید آب در استان خبر داد.

اجرای سرود توسط دانش آموزان،توزیع بسته های ترویجی و آموزشی در بین دانش آموزان و غرس چندین اصله نهال در محوطه مدرسه دخترانه بهاران از دیگر برنامه های این مراسم بود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 14465
بازدید کل : 5442945
آخرین بروزرسانی:
25 آذر 1397 15:47