پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۱.۳ میلیون اصله نهال در مازندران توزیع شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 165 16 اسفند 1396 10:29 شماره :47304

۱.۳ میلیون اصله نهال در مازندران توزیع شد

معاون مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران از توزیع یک میلیون و ۳۵۰ هزار اصله نهال در استان مازندران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از مهر، محمدرضا جهان‌آرا بعدازظهر سه‌شنبه در مراسم جشن درختکاری در شهرستان قائم‌شهر، با بیان اینکه در قرن ۲۱ منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مهمترین مسئله است، اظهار داشت: نفس کشیدن اولین معیار و شاخص زندگی بشر است و جنگلها و منابع‌طبیعی مهمترین منبع تولیدکننده اکسیژن محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: همواره در طول تاریخ و به ویژه در سالهای اخیر، بشرجنگلها را کاهش داده و منابع‌طبیعی را به شدت بهره‌برداری کرده‌است.

جهان‌آرا با اشاره به اینکه سازمان جنگلها و منابع‌طبیعی درگیر مشکلاتی است، تصریح کرد: منابع‌طبیعی و سازمان مراتع کشور یکی از سازمانهای رده هشتم و نهم با اعتبارات اندک و نیروهای کم و متولی‌گری ۸۳ درصد از مساحت کشور را در بر می‌گیرد.

معاون مدیرکل منابع‌طبیعی مازندران با اشاره به زراعت چوب در ۶۵۰ هکتار از عرصه‌ها و منابع‌ ملی، گفت: در سال گذشته ۲۳۰ هکتار اراضی زراعت چوب انجام شد که بطور عمده گونه صنوبر که ریشه دوانی بسیار خوبی دارد در این اراضی کاشته شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7076
بازدید کل : 4576860
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 10:45