پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - غرس پنج هزار اصله نهال در چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 172 16 اسفند 1396 10:43 شماره :47306

غرس پنج هزار اصله نهال در چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران
 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: پنج هزار اصله نهال به مناسبت هفته درختکاری در مناطق شهری و روستایی این شهرستان غرس شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل ازایرنا - عبدالغنی رئیسی روز چهارشنبه اظهار داشت: هزار و 500 اصله چش، هزار اصله کاسیاسالیسینا، 800 اصله آکاسیاآمپلیپس، 500 اصله ناتَرک، 700 اصله درمان عقرب، 450 اصله گل کاغذی و 50 اصله تمبر هندی از جمله گونه های گیاهی است که نهال های آن در چابهار توزیع می شود.

وی افزود: نهال های آماده شده برای غرس کاملا رایگان است و شهرداری ها، شوراهای اسلامی شهر و روستا، دهیاران، قشرهای مختلف مردم مناطق شهری و روستایی می توانند با مراجعه به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چابهار نهال تحویل گیرند.

وی از همکاری دستگاههای مختلف اجرایی برای کاشت نهال قدردانی کرد و گفت: در روزهای پایانی سال مردم با کاشت نهال به استقبال سال نو می روند.

چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7036
بازدید کل : 4576838
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 10:45