پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - پروژه کاشت 15هزار اصله نهال توسط ایرانسل آغاز شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 281 16 اسفند 1396 14:23 شماره :47347
همزمان با روز ملی درختکاری
پروژه کاشت 15هزار اصله نهال توسط ایرانسل آغاز شد

ایرانسل به مناسبت روز درختکاری و در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی پروژه کاشت 15هزار اصله نهال در پارک جنگلی جاجرود را آغاز کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، آقای مازن معاون عملیاتی ایرانسل عصر روز سه شنبه در مراسم شروع  کاشت نهال گفت: ما فقط شرکت خدماتی در ایران نیستیم بلکه در ایران زندگی می کیم و دوست داریم برخی اقدامات اجتماعی نظیر درختکاری را انجام دهیم و در این راه عشق می ورزیم.

 مازن که اهل لبنان است ادامه داد: ما در کنار سازمان جنگل ها که عهده دار منابع طبیعی است قرار گرفته ایم و از شرکت های کوچک و بزرگ که در ایران فعالیت می کنند می خواهیم که به این اجتماع بپیوندند و در انجام مسئولیت های اجتماعی نقش آفرینی کنند.

وی افزود: هدف غایی ما این است که این منطقه را که 50 هکتار است  بهترین منطقه  الگویی درست کنیم و در این مسیر از مشترکین خود می خواهیم که به جمع ما ملحق شوند. 

پارکی را که ایرانسل ایجاد کند بنام ایرانسل نامگذاری می کنیم

در مراسم نهالکاری ایرانسل مهندس خلیل آقایی رییس سازمان جنگل ها گفت: بسیار جای خشنودی است که ایرانسل علاوه بر کارهای خدماتی و تلفن همراه در ایجاد فضای سبز و نهال کاری مشارکت می کند.

رییس سازمان جنگل ها همچنین افزود: پارکی را که ایرانسل  ایجاد نماید به نام ایرانسل می نامیم و آنها می توانند ایام تعطیلات با خانواده در این پارک و زیر  سایه درختانی که خود ایجاد کرده اند بیاسایند تا با روحیه ای شاداب بر سر کار خود حضور پیدا کنند.

مهندس آقایی خاطر نشان کرد:  مالکیت عرصه های منابع طبیعی با دولت است و متعلق به دولت، اما می توانیم بهره برداری از  این عرصه ها را در اختیار مردم قرار دهیم که هم ایجاد فضای سبز و درختکاری کنند و هم از فضای مفرح آن استفاده کنند. 

بر اساس این گزارش همزمان با روز ملی درختکاری و اولبن روز هفته منابع طبیعی  فاز نخست پروژه درختکاری ایرانسل با همکاری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با کاشت 15 هزار اصله نهال در زمینی به مساحت 50 هکتار در پارک جنگلی جاجرود آغاز شد و ایرانسل به مدت دو سال آبیاری و نگهداری این نهال‌ها را به عهده خواهد گرفت.

در این پروژه با نظارت کارشناسان منابع طبیعی گونه‌های مقاوم و بومی منطقه مانند «کاج تهران»، «سرو نقره‌ای»، «سنجد»، «ارغوان» و ... کاشته می‌شود.

 

 

 

 

  
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7032
بازدید کل : 4576834
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 10:45