پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اشتغال ۱۲۰زندانی در طرح جنگل‌کاری
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 255 16 اسفند 1396 14:56 شماره :47349
مدیرکل زندان‌های استان البرز اعلام کرد؛
اشتغال ۱۲۰زندانی در طرح جنگل‌کاری

مدیرکل زندان‌های استان البرز با اشاره به وجود ۴۰۰ زندانی رأی باز در استان، گفت: ۱۲۰ زندانی در طرح جنگل‌کاری مشغول به کار هستند. 
به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها ابه نقل از مهر، جبار باقری پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح بزرگ جنگل‌کاری در جاده برغان، بابیان اینکه منابع طبیعی زمین‌هایی به‌منظور اشتغال زندانیان در اختیار سازمان زندان‌ها قرار می‌دهد، اظهار کرد: زندانیان رأی باز در این طرح مشغول به کار می‌شوند.
وی از وجود ۴۰۰ زندانی رأی باز در استان البرز خبر داد و افزود: از این میان ۱۲۰ نفر در طرح جنگل‌کاری مشغول به کار هستند.
باقری بابیان اینکه زندانیان شاغل در طرح جنگل‌کاری در زمینی به مساحت ۵۰۰ هکتاری مشغول به کارشده‌اند، گفت: این اراضی به‌صورت بلوک‌بندی شده و آماده در اختیار اداره کل زندان‌های البرز قرارگرفته است.
به گفته وی زندانیان شاغل در طرح جنگل‌کاری به‌صورت الکترونیکی کنترل می‌شوند.
مدیرکل زندان‌های استان البرز بابیان اینکه زندانی رأی باز به زندانیانی گفته می‌شود که ازلحاظ اجتماعی و رفتاری می‌توانند در مکان‌های باز قرار بگیرند، افزود: برای اشتغال زندانیان شورای تصمیم‌گیری برگزار می‌شود که پس از موافقت دستگاه قضا، این زندانیان مشغول به کار می‌شوند.

 در این مراسم ناصر حیدری پوری معاون آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها گفت: توسعه فضای سبز و کاشت درخت جزء سنت های حسنه است که باید مورد تاکید و توجه قرار گیرد.

مهندس حیدری پوری در مراسم روز درختکاری که روز چهارشنبه با مشارکت سازمان زندانها برگزار شد با اشاره به اهمیت موضوع منابع طبیعی و چالش های پیشرو در این بخش لزوم برنامه ریزی و تامین اعتبار برای حفاظت از منابع طبیعی را امری ضروری خواند.

 وی جلب مشارکت مردم در طرح ها و پروژه های منابع طبیعی را کاری لازم دانست و افزود: منابع طبیعی بدون مشارکت همگانی توفیق پیدا نمی کند.

این مسئول آبخیزداری، مراتع و امور بیابان سازمان جنگل ها ،حفاظت،  احیا، توسعه و بهره برداری را 4 وظیفه اصلی منابع طبیعی برشمرد و گفت: این وظایف بر اساس شرایط اجتماعی کشور از سوی سازمان جنگل ها اجرایی می شود. 

 


 

  

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7187
بازدید کل : 4576939
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 10:45