بازدید : 512 15 دی 1395 13:20 شماره :47351

رفع تصرف 93هکتار از اراضی ملی جنوب شرقی پایتخت
رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان های ورامین و قرچک از رفع تصرف 93 هکتار اراضی ملی این شهرستان ها از ابتدای سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، احمد فدائی اردستانی با اعلام این مطلب گفت: این اراضی که شامل 19 فقره تخلف و تصرف بوده در راستای اقدامات پیشگیرانه و در اجرای تبصره 1 ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع توسط مأموران یگان حفاظت منابع طبیعی و با همکاری مراجع قضائی از ید متصرفین خارج و به دولت بازگردانده شد.
وی ادامه داد: باهدف حفظ و صیانت از عرصه های ملی و انفال و مبارزه با پدیده زمین خواری از ابتدای سال جاری نیز 10 فقره پرونده تخلف و تصرف برای 370 هکتار اراضی ملی این شهرستانها تشکیل گردیده و هم اکنون این پرونده ها در مراجع قضایی در حال پیگیری و بررسی است.
فدائی افزود: 200 هکتار از اراضی ملی حوزه این شهرستانها که مورد تصرف واقع شده بود با پیگیریهای بعمل آمده ازسوی مراجع قضایی منتج به رأی قطعی مبنی بر خلع ید و رفع تصرف گردید که در آینده نزدیک این احکام قضائی اجرا خواهد شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانهای ورامین و قرچک مساحت اراضی ملی این شهرستانها را حدود 220 هزار هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: برای 95 درصد از عرصه های منابع طبیعی حوزه این دو شهرستان که حدود 210 هزار هکتار از این اراضی را شامل می شود سند مالکیت به نام دولت صادر گردیده و سند دار شدن مابقی این اراضی در حال پیگیری است.
وی اجرای اصلاح هندسی و کاداستر اراضی ملی را بسیار مهم ارزیابی کرد و در همین ارتباط یادآور شد: با انجام اصلاح هندسی و کاداستر، اطلاعات توصیفی و مکانی اراضی ملی با دقت بسیار بالا در بانک کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک ذخیره می گردد که براین اساس امکان سوء استفاده و صدور اسناد مالکیت به نام افراد از بین می رود و افراد سودجو با وجود اسناد تک برگی که براساس نقشه های کاداستر اخذ می گردد دیگر نمی توانند سند مالکیت معارضی دریافت کنند.
فدائی با تأکید براهمیت اجرای پروژه کاداستر تصریح کرد: اجرای این پروژه بعنوان یکی از سیاست های راهبردی برای ما از اهمیتی ویژه ای برخوردار است که با توجه به این مهم فقط در سه ماهه سوم سال جاری 50 هزار هکتار از اراضی ملی این شهرستان ها اصلاح هندسی شده و با اخذ تأییدیه کمیته فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران اسناد تک برگی کاداستر برای این اراضی آماده صدور گردیده که به محض تأمین اعتبارات لازم این کار نهائی خواهد شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستانهای ورامین و قرچک از آمادگی این اداره برای اجرای کامل پروژه کاداستر اراضی ملی این دو شهرستان تا پایان سال 96 خبرداد و خاطرنشان کرد: از آنجائیکه این اداره از پتانسیل های مناسبی از جمله نیروهای متخصص در امر نقشه برداری، ممیزی و حقوقی برخوردار است و همچنین با تعامل خوبی که با ادارات ثبت اسناد و املاک وجود دارد درصورت تأمین اعتبار، اجرای پروژه کاداستر تا پایان سال 96 در سطح این دو شهرستان به پایان خواهد رسید و تمامی اسناد اراضی ملی اخذ شده به اسناد تک برگی کاداستر تبدیل خواهد شد.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9119
بازدید کل : 5528583
آخرین بروزرسانی:
30 مهر 1396 15:3