پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - 75 هکتار از مراتع غرب مازندران کپه کاری و احیاء شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 110 22 فروردين 1397 15:6 شماره :48162

75 هکتار از مراتع غرب مازندران کپه کاری و احیاء شد
 

معاون اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران-نوشهر گفت: به منظور اصلاح و احیاء مراتع کوهستانی 75 هکتار از مراتع حوزه این اداره کل کپه کاری و احیاء شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری نوشهر، مسعود جعفرزاده افزود: سطوح تحت عملیات کپه کاری در این مراتع به دلیل خشکسالی های متوالی و نیز چرای مفرط دام از پوشش مناسبی برخوردار نبوده لذا در جهت بهبود وضعیت عرصه از نظر پوشش و استقرار و پایداری گونه های گیاهی خوش خوراک اقدام شده است.

وی ادامه داد: میزان اعتبار مصوب در نظر گرفته شده در برنامه موافقتنامه استانی موضوع بهبود و اصلاح مراتع در بخش کپه کاری ۱۵۰ میلیون ریال بوده است

جعفرزاده همچنین گفت: این مراتع در پنج سامانه عرفی در شهرستان های رامسر- تنکابن - چالوس - کلاردشت و بخش کجور ضورت گرفت.

معاون اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی نوشهر بذور بکار گرفته شده در این مراتع را "اسپرس، اگرو پایرون النگاتوم وسکاله" اعلام کرد و ادامه داد: بذرهای تعیین شده سازگاری خوبی با مراتع دارند.

او تصریح کرد: دامداران و مجریان طرحهای مرتعداری می بایست همکاری لازم را در امر قرق این مراتع انجام دهند و تا مدت دو سال از ورود دام به مناطق احیایی جلوگیری نمایند.

 از 197 هکتار مرتع موجود در غرب مازندران، 21 درصد مرتع درجهٔ یک و 59 درصد درجهٔ دو و 20 درصد درجهٔ سه محسوب می‌شود.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1108
بازدید کل : 4665381
آخرین بروزرسانی:
24 تير 1397 21:57