پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - عملیات مالچ‌پاشی در یک هزار هکتار منطقه گتی شهرستان جاسک پایان یافت
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 156 18 ارديبهشت 1397 16:26 شماره :48755

عملیات مالچ‌پاشی در یک هزار هکتار منطقه گتی شهرستان جاسک پایان یافت
 

 مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان گفت: عملیات مالچ‌پاشی که با هدف تثبیت ماسه‌های روان و برای مقابله و کاهش اثرات بیابان‌زایی از سال گذشته در حوزه شرق شهرستان جاسک آغاز شده بود پایان پذیرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، امید ذاکری افزود: این عملیات در منطقه گتی که یکی از کانون‌های بحران فرسایش بادی با شدت زیاد این شهرستان بوده و در دل طرح مطالعاتی بیابان‌زدایی بیاهی-چنالی قرار دارد اجرا شد.

وی گفت: این عملیات با استفاده از سه دستگاه اسکی مالچ‌پاش نزدیک به ۱۰ هزار تن مالچ برای تثبیت ماسه‌های روان محدوده و اطراف روستای گتی پاشیده شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت : این میزان مالچ از پالایشگاه شیراز به استان حمل شده و در صورت تامین مالچ از پالایشگاه بندرعباس با توجه به کاهش چشمگیر هزینه حمل می‌توان سطوح و روستاهای بیشتری را تحت پوشش این پروژه قرار داد.

 ذاکری گفت: برای اثربخشی بیشتر و استمرار اثرات مالچ‌پاشی، نهال‌کاری نیز به میزان ۴۰۰ هکتار در اطراف روستا اجرا شده است.

لازم به ذکر است هزینه پروژه مالچ‌پاشی که پس از توقف ده ساله در استان اجرا گردید ۲۶ میلیارد ریال که از محل صندوق توسعه ملی تامین اعتبار شده بود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5793
بازدید کل : 4808145
آخرین بروزرسانی:
23 امرداد 1397 13:18