پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اجرای 3 طرح آبخیزداری در شهرستان ازنا
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 346 19 ارديبهشت 1397 11:50 شماره :48768

اجرای 3 طرح آبخیزداری در شهرستان ازنا
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان با اعلام این خبر گفت: این پروژه ها با پیشرفت 90 درصدی و اعتباری بالغ بر 4100 میلیون ریال در سطح شهرستان ازنا در حال اجراست.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان، شیرزاد نجفی اظهار داشت: احداث 20 هزار متر مکعب بند خاکی در حوزه چرخستانه، اجرای 800 مترمکعب عملیات سنگی ملاتی به منظور احداث سرریز بند خاکی حوزه آبخیز قره دین، احداث 850 متر مکعب بند سنگی ملاتی در حوزه آبخیز بیدستان می باشد.

وی افزود: حفظ و ذخیره‌سازی نزولات جوی، جلوگیری از افت سریع آب سفره‌های زیرزمینی، افزایش تولیدات کشاورزی، دامی و صنایع مرتبط و ایجاد اشتغال، فرآیند اجرای آبخیزداری است.

وی با بیان اینکه مقابله با خشکسالی، توسعه و بهبود کیفیت و کمیت آب‌های زیرزمینی در کنار بهبود و توسعه زیست گاه‌های جنگلی، مرتعی و پناهگاه‌های حیات وحش از دیگر پیامدهای عملیات آبخیزداری در استان است، بر لزوم توسعه حوضه‌های آبخیز در سطح استان تاکید کرد.

نجفی در پایان خاطر نشان کرد: حجم دریاچه قره دین 608 هزار متر مکعب می باشد که حدود 60 درصد اراضی دیم پایین دست سد، تبدیل به اراضی آبی شده است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11635
بازدید کل : 5675438
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35