پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سفر اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی به خراسان جنوبی
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 140 22 ارديبهشت 1397 9:58 شماره :48824

سفر اعضای کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی به خراسان جنوبی
 

در این سفر ۱۲ نماینده عضو این کمیسیون در قالب ۴ گروه به تمام شهرستانهای استان سفر می کنند تا از نزدیک با مشکلات مردم این مناطق، بویژه بحران خشکسالی آشنا شوند و راهکارهای لازم برای مقابله با این مشکلات را اتخاذ کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی، نماینده مردم شهرستان های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی گفت: علاوه بر نمایندگان، مسئولانی از ورارتخانه‌های نیرو و جهاد کشاورزی و سازمان های جنگلها، مراتع و آبخیزداری و محیط زیست در این سفر حضور دارند.

نظر افضلی توجه به قنوات، آبخیزداری، آبخوان داری، توجه به عشایر، ریزگردها، بادهای ۱۲۰ روزه سیستان، بیابان زدایی، جایگزینی اشتغال صنایع دستی به جای کشاورزی در روستاها و مناطق مرزی، ایجاد کارخانجات کم آب بر و واحدهای معدنی در مجاورت معادن را در راستای پایداری جمعیت در مرز از موضوعاتی دانست که در این سفر بررسی می شود.

وی گفت: مشکلات مردم در این سفر پس از جمع بندی، در کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی و با حضور وزاری مربوطه و مسئولان استان بررسی و پیگیری خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون هر ۲ ماه به یکی از استان‌های کشور سفر می‌کنند تا از نزدیک مشکلات مردم را در این بخش بررسی کنند.

لازم به ذکر است در این سفر نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی از تاغزار های آلوده به شپشک سفید تاغ در شهرستان درمیان و طرح های آبخیزداری بخش ارسک شهرستان بشرویه بازدید می شود.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5782
بازدید کل : 4808134
آخرین بروزرسانی:
23 امرداد 1397 13:17