پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - سند راهبردی آموزش و ترویج سازمان جنگل ها، به زودی نهایی می شود
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 409 25 ارديبهشت 1397 9:43 شماره :48895

سند راهبردی آموزش و ترویج سازمان جنگل ها، به زودی نهایی می شود

مدیرکل دفتر آموزش و ترویج سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از نهایی شدن و تدوین سند راهبردی آموزش و ترویج این سازمان در سال جاری خبر داد و گفت: این سند متأثر از الگوهای نوین بین المللی و تجارب ملی دیده شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور (پیام طبیعت) به نقل از ایرنا، وحید جعفریان روز دوشنبه در گردهمایی اصول نوین آموزش منابع طبیعی و تدوین کلیات سند راهبردی با مشارکت روسای ترویج و آموزش ادارات کل منابع طبیعی کشور در جمع خبرنگاران شهرکرد اظهار داشت: در این سند عمل به تعهدات سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری در برنامه ششم توسعه و برنامه ریزی های سالانه و تبین سمت و سوی انتظارات مدیران ارشد سازمان مورد نظر است.

 جعفریان با بیان اجرای طرح نظام نوین آموزشی در وزارت جهادکشاورزی در سال های اخیر اضافه کرد: این طرح یکی از سیاست های راهبردی سازمان جنگل ها و مراتع است و سند راهبردی نیز در راستای اجرای این طرح در دست تدوین است.

مدیرکل ترویج، آموزش و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در تشریح طرح نظام نوین آموزشی بیان کرد: در این نظام با همگرایی فعالیت های کارشناسان ترویج و آموزش منابع طبیعی و جهادکشاورزی، اجرای طرح های بخش منابع طبیعی و کشاورزی اثربخشی بیشتری خواهد داشت و مانع انجام اقدامات موازی می شود.

وی افزود: مبانی این طرح منتج به راه اندازی بانکی اطلاعاتی از تجارب موفق افراد بومی و دستگاه های دولتی در مواجهه با بروز پدیده های متاثر از تغییر اقلیم خواهد شد.

جعفریان با بیان اینکه تغییر شرایط اقلیمی و بروز خشکسالی های ممتد در کشور امری غیر قابل انکار است، افزود: در این طرح تجربیات بخش های مختلف نظیر بهره برداران، عشایر و کارشناسان دولتی بخصوص در مواقع کم آبی و خشکسالی شناسایی و مستند سازی شده و در اختیار عموم قرار می گیرد.

جعفریان همچنین تدوین استراتژی های ارتباطی برای اثر بخشی بیشتر به تعهدات بین المللی و ردیابی مسئولیت ها در تفاهم نامه های چندجانبه را از دیگر اقدامات این سازمان عنوان کرد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5790
بازدید کل : 4808142
آخرین بروزرسانی:
23 امرداد 1397 13:18