پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اعتبارات آبخیزداری با توجه به توانمندی استان پرداخت می شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 467 22 خرداد 1397 14:0 شماره :49507
رییس سازمان جنگل ها اعلام کرد؛
اعتبارات آبخیزداری با توجه به توانمندی استان پرداخت می شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: اعتبارات آبخیزداری با توجه به توانمندی و میزان کار در استان ها پرداخت می شود.

به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مهندس خلیل اقایی پیش از ظهر امروز – سه شنبه-  در دیدار استاندار و مدیرکل منابع طبیعی استان هزمزگان خاطر نشان کرد: امسال سال سرنوشت سازی برای منابع طبیعی کشور است و با توجه به اعتباراتی که در بخش آبخیزداری اختصاص یافته باید اقدامات در استان ها نماد بیشتری پیدا کند و از اینرو اعتبارات این بخش شناور است و هر استانی  بیشتر کار کند بیشتر پول می گیرد.

رییس سازمان جنگل ها شرایط اقلیمی استان هرمزگان را خشک و کم آب خواند و گفت: با توجه به گزارشات موجود اجرای طرح آبخیزداری با مشارکت مردم و خیرین در این استان بیشتر نمود دارد.

 

درست هزینه کردن، تضمین بودجه سال آینده منابع طبیعی خواهد بود

آقایی همچنین تصریح کرد: هزینه درست ، تضمین بودجه سال آینده منابع طبیعی است و استان هایی که از توانمندی و اثربخشی پایینی در اجرای پروژه های آبخیزداری داشته باشند بودجه آنها به دیگر استان های فعال داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: تمامی استان ها و کارشناسان منابع طبیعی باید در سال جاری برای اجرای طرح های آبخیزداری  پای کار باشند تا با توجه به کم آبی و خشکسالی مداوم از هدر رفت اندک آب موجود جلوگیری شود.

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در ادامه از تصویب آیین نامه دولت جهت ساماندهی گروه جوامع محلی خبر داد و افزود: مشارکت مردم در حفظ منابع طبیعی بسیار مهم است و ما در اجرای طرح های منابع طبیعی با مردم بصورت ترکیبی کار خواهیم کرد تا پایداری پروژه ها دوام و قوام  بیشتری پیدا کند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قصد ما از اجرای طرح های آبخیزداری حفظ خاک، جلوگیری از هدر رفت آب و ایجاد پوشش گیاهی است خاطر نشان کرد: برای اجرای حسن انجانم کار در پروژه های منابع طبیعی کارشناس معیتن تعیین خواهبم کرد.

در دیدار رییس سازمان جنگل ها، استاندار استان هرمزگان گفت:به علت کم آبی وضعیت دشت های استان بحرانی است و تامین آب کشاورزی و شرب از چالش های اساسی استان است.

فریدون همتی اقدامات آبخیزداری در استان  هرمزگان را ستود و گفت: نباید بگذاریم حداقل بارانی که در سطح استان در زمین جاری می شود از دسترس خارج شود.

 

50 میلیارد تومان سهم استانداری برای اجرای آبخیزداری 

وی همچنین برتقویت پروژه های آبخیزداری در سطح استان تاکید کرد و افزود: حاضریم از منابع استانی 50 میلیارد تومان برای اجرای آبخیزداری کمک کنیم.

استاندار هرمزگان از رییس سازمان جنگل ها خواست به میزان مشارکت استانداری، منابع طبیعی نیز در اجرای پروژه های آبخیزداری بلحاظ تامین اعتباری نقش آفرینی کنند  تا این اقدامات  اثر بخش و پایلوت برای سایر استان ها مورد توجه قرار گیرد.

خیرین 12 میلیارد کارآبخیزداری درهرمزگان انجام دادند

در ادامه مدیر کل منابع طبیعی و ابخیزداری استان هرمزگان که استاندار را همراهی می کرد از ظرفیت بالای آبخیزداری با مشارکت مردم و خیرین در استان سخن گفت و افزود: تا کنون 12 میلیارد تومان خیرین کار آبخیزداری در استان انجام داده اند

و این امادگی را دارند که با همکاری  سازمان جنگل ها مشارکت بیشتری در اجرای عملیات آبخیزداری داشته باشند.  

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5303
بازدید کل : 5447477
آخرین بروزرسانی:
26 آذر 1397 12:46