پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - رییس سازمان جنگل ها با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفت و گو کرد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 491 23 خرداد 1397 16:4 شماره :49548

رییس سازمان جنگل ها با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار و گفت و گو کرد

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و ابخیزداری کشور بعد ازظهر امروز ( چهارشنبه) با استاندار استان سیستان و بلوچستان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، در این دیدار مهندس خلیل آقایی گفت: اجرای طرح  آبخیزداری برای برون رفت از  خشکسالی و بحران کم آبی در استان سیستان و بلوچستان از جمله اولویت های مهم سازمان جنگل هاست .

وی گفت: با توجه به تاکید دولت و اهمیت موضوع آبخیزداری امسال سال سرنوشت سازی برای منابع طبیعی خواهد بود و باید همه پای کار باشیم تا اقدامات آبخیزداری اثربخشی خود را بروز دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز شرایط استان را بلحاظ وجود 20 سال خشکسالی پی در پی بسیار بحرانی خواند و گفت: میزان  فرسایش خاک در استان بسیار بالاست و رطوبت بسیار کم و از طرفی وجود باد های 120 روزه در سیستان سبب شده است که با تبخیر چند برابری آب روبرو شویم.

سید دانیال محبی تنها راه نجات کم آبی وخشکسالی  در عرصه استانی را اجرای طرح های آبخیزداری و ابخوانداری برشمرد و گفت: آبخیزداری باعث تقویت سفره های زیرزمینی آب می شود و ضمن تثبیت خاک از هجوم شن های روان جلوگیری می کند.

همچنین در حاشیه  دیدار رییس سازمان جنگل ها، عبد الباسط پاکزاد مدیرکل منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان به خبر نگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: با توجه به شرایط خشکسالی و کاهش شدید منابع  آبی و همچنین اقدامات موفقی که آبخیزداری سازمان انجام داده است  سبب شد که این نشست مشترک شکل بگیرد.

مدیرکل منابع طبیعی سیستان و بلوچستان از انجام کاری مشترک بین استانداری و سازمان جنگل ها در زمینه ابخیزداری با مشارکت مردم و جوامع محلی در استان خبر داد و گفت: قرار شده است 10 میلیارد تومان از طرف استانداری و 20 میلیارد تومان از طرف صندوق توسعه ملی برای انجام کاری مشترک در زمینه آبخیزداری انجام شود که می تواند در سطح استان و مناطق بحرانی 

راه گشاه باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 5761
بازدید کل : 5447729
آخرین بروزرسانی:
26 آذر 1397 13:35