پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - لزوم گسترش فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 49 23 خرداد 1397 16:16 شماره :49549

لزوم گسترش فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی
 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان در دیدار با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان بر ضرورت حفاظت جدی از عرصه های جنگلی تاکید کرد و گفت: این کار مهم در بستر تعامل منطقی با مردم و دستگاه های مرتبط و اشاعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست میسر است. 

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان، آیت الله فلاحتی با اشاره به ظرفیت‌های متنوع طبیعی گیلان تصریح کرد: بهره گیری بهینه از این نعمت های الهی با اتکاء به دانش و در بستر آگاهی همگانی قابل تحقق خواهد بود. 

وی همچنین اتخاذ تدابیر لازم برای زیبا سازی محورهای مواصلاتی استان و خیابان ‌های شهرها را خواستار شد و با بیان اینکه فضای شهری و جاده های استان متناسب با ظرفیت‌های طبیعی گیلان جلوه ندارد تصریح کرد: تعامل و همکاری منابع طبیعی با شهرداری ها و دیگر نهادهای دست اندر کار می تواند منشا اثر باشد. 

یوسف پور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان هم در این دیدار از اقدامات انجام شده در حوزه ی آبخیزداری و صنوبر کاری گزارش ارائه داد و گفت: سیاست دولت جایگزینی کشت صنوبر برای کاهش بهره برداری از جنگل هاست و این کار مهم اکنون بطور جدی در دستور کار قرار دارد.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 7118
بازدید کل : 4576888
آخرین بروزرسانی:
3 تير 1397 10:45