پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تخریب ۹ کوره زغال در جنگل های آستارا
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 291 15 تير 1397 21:2 شماره :50085

تخریب ۹ کوره زغال در جنگل های آستارا
 

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا از کشف و تخریب 9 کوره تولید زغال در اراضی جنگلی گلین داشی و اسپیناس این شهرستان طی سه ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از ایرنا- نسرین غزنوی روز پنجشنبه اظهار کرد: سابقه ساخت کوره و تولید زغال از درختان جنگلی در جنگل گلین داشی و اسپیناس آستارا وجود داشت که با فعالیت مضاعف نیروهای یگان حفاظت و معرفی متخلفان به محاکم قضایی، بساط آن برچیده شد.

وی افزود: اغلب تولیدکنندگان زغال در اراضی یاد شده، غیربومی بودند و شهروندی از آستارا در آن محدوده مرتکب این تخلف نشده است.

غزنوی ادامه داد: مقابله با قطع درختان و تخریب جنگل ها، دغدغه اصلی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستاراست و علاوه بر توقیف چوب آلات جنگلی غیرمجاز، با تضییع کنندگان منابع ملی در چارچوب قانون برخورد می شود.

وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط ، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون دربرگرفته است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 18254
بازدید کل : 5901775
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3