پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید استاندار لرستان از پروژه بادام کاری شهرستان خرم آباد
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 339 16 تير 1397 12:55 شماره :50111

بازدید استاندار لرستان از پروژه بادام کاری شهرستان خرم آباد
 

استاندار لرستان، فرماندار شهرستان خرم آباد و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از پروژه بادام کاری منطقه رازان شهرستان خرم آباد بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در این بازدید، سید موسی خادمی استاندار لرستان ضمن استقبال از این طرح گفت: در آینده نزدیک در دیگر شهرستان ها این قبیل طرح ها نیز به منظور توسعه جنگل کاری اجرا می گردد.

در ادامه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: برای اولین بار در سطح استان با کشت گونه بادام دیم در مساحت ۴۰۰ هکتار این پروژه اجرا شده است.

شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه گونه های دیم، نیاز آبی ندارند و بعد از گذشت دو سال با بادام شیرین پیوند داده می شوند خاطرنشان کرد: این عرصه در نهایت پس از مدتی جهت اشتغال زایی به مردم بومی منطقه واگذار می گردد که امیدواریم بتوانیم گامی در جهت رفع بیکاری منطقه مذکور برداریم.

نجفی در ادامه افزود: سال گذشته نیز عملیات نهال کاری با گونه های بادام، انجیراستهبان، گل محمدی و گونه های اقتصادی در سطح ۱۴۰۰ هکتار صورت گرفت که هم اکنون از رشد و کیفیت خوبی برخوردار هستند.

گفتنی است که پروژه بادام کاری منطقه رازان و مله سرخه به مساحت ۴۰۰ هکتار در سال گذشته با دستور استاندار لرستان اجرا گردید.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 18210
بازدید کل : 5901745
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3