پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بازدید استاندار لرستان از پروژه بادام کاری شهرستان خرم آباد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 66 16 تير 1397 12:55 شماره :50111

بازدید استاندار لرستان از پروژه بادام کاری شهرستان خرم آباد
 

استاندار لرستان، فرماندار شهرستان خرم آباد و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از پروژه بادام کاری منطقه رازان شهرستان خرم آباد بازدید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان در این بازدید، سید موسی خادمی استاندار لرستان ضمن استقبال از این طرح گفت: در آینده نزدیک در دیگر شهرستان ها این قبیل طرح ها نیز به منظور توسعه جنگل کاری اجرا می گردد.

در ادامه مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان لرستان گفت: برای اولین بار در سطح استان با کشت گونه بادام دیم در مساحت ۴۰۰ هکتار این پروژه اجرا شده است.

شیرزاد نجفی با اشاره به اینکه گونه های دیم، نیاز آبی ندارند و بعد از گذشت دو سال با بادام شیرین پیوند داده می شوند خاطرنشان کرد: این عرصه در نهایت پس از مدتی جهت اشتغال زایی به مردم بومی منطقه واگذار می گردد که امیدواریم بتوانیم گامی در جهت رفع بیکاری منطقه مذکور برداریم.

نجفی در ادامه افزود: سال گذشته نیز عملیات نهال کاری با گونه های بادام، انجیراستهبان، گل محمدی و گونه های اقتصادی در سطح ۱۴۰۰ هکتار صورت گرفت که هم اکنون از رشد و کیفیت خوبی برخوردار هستند.

گفتنی است که پروژه بادام کاری منطقه رازان و مله سرخه به مساحت ۴۰۰ هکتار در سال گذشته با دستور استاندار لرستان اجرا گردید.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 440
بازدید کل : 4686615
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 2:19