پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش‌سوزی شاهوار شاهرود مهار شد/ علت در دست بررسی است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 373 16 تير 1397 13:52 شماره :50114

آتش‌سوزی شاهوار شاهرود مهار شد/ علت در دست بررسی است
 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: آتش‌سوزی قله شاهوار شاهرود که از روز گذشته آغاز شده بود با تلاش ماموران منابع طبیعی و مردم محلی مهار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از مهر، علینقی حیدریان از مهار آتش‌سوزی گسترده در شاهوار شاهرود خبر داد و بیان داشت: این آتش‌سوزی شامگاه آدینه در منطقه گُراب در کوه شاهوار رخ داد که به دلیل وزش باد شدید متأسفانه تشدید شده بود اما با تلاش مأموران منابع طبیعی و مردم محلی این آتش‌سوزی در بامداد شنبه مهار شد.

وی افزود: مأموران در منطقه به دنبال ریزترین شعله‌ها می‌گردند تا آن‌ها را نیز اطفا کنند چرا که به دلیل وزش باد شدید در این منطقه امکان حریق مجدد وجود دارد.
 

حضور اکیپ ارزیابی در شاهوار

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، گفت: برآورد خسارات با حضور اکیپی از این اداره کل در دست اجرا است که گزارش تکمیلی آن اعلام خواهد شد.

حیدریان گفت: یکی از احتمالات بروز این حادثه خاموش نکردن صحیح آتشی بوده که توسط مردم و یا دامداران در منطقه گراب برپاشده بوده، عنوان می‌شود هر چند برای اظهار نظر قطعی درباره علت حادثه کمی زود است.

وی افزود: اطمینان از خاموش کردن آتش توسط مردم و گردشگران حتی اهالی بومی و دامداران می تواند از بروز حوادث این چنینی جلوگیری کند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 18363
بازدید کل : 5901856
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3