پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حیات استان گیلان به حیات منابع طبیعی وابسته است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 486 16 تير 1397 19:9 شماره :50116
رئیس سازمان جنگل ها در دیدار با استاندار گیلان:
حیات استان گیلان به حیات منابع طبیعی وابسته است

 

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار گیلان گفت: طرح مدیریت جنگل در این استان اهمیت بالایی دارد و حیات استان به حیات منابع طبیعی وابسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از گیلان خلیل آقایی با ابراز خرسندی از توجه و حساسیت استاندار گیلان به مقوله درختکاری و حراست از منابع طبیعی اظهار کرد: طبیعت گیلان و بسترهای منابع طبیعی آن، حیات استان را به دنبال دارد.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه زراعت چوب از ارکان مورد تاکید این سازمان است، افزود: از طرح هایی در حوزه زراعت چوب باشد حمایت می کنیم.

آقایی با بیان اینکه اشتغال روستایی با صیانت از منابع طبیعی فراهم می شود، بیان کرد: می توان در روستاها افراد فعال را شناسایی و تشکل های دوستدار منابع طبیعی را شکل داد که در قراردادی به ازای حفظ منابع طبیعی، بهره برداری از برخی منافع جنگلی را به آنان واگذار نمود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه تأکید کرد: کار در منابع طبیعی باید با مشارکت جوامع محلی انجام شود تا علاوه بر حفظ و حمایت از پوشش گیاهی، آب و خاک باعث ایجاد اشتغال در بین مردم محلی شود.

این مسئول پارک های جنگلی را یک جاذبه مطلوب در بستر منابع طبیعی خواند که سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای آن حمایت می کند.

آقایی ایجاد اشتغال پایدار، حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری را ماحصل اجرای پروژه پارک جنگلی در استان ها خواند و افزود: این سیاست نتایج خوبی را برای کشور به دنبال دارد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 399
بازدید کل : 5901937
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3