پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حیات استان گیلان به حیات منابع طبیعی وابسته است
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 192 16 تير 1397 19:9 شماره :50116
رئیس سازمان جنگل ها در دیدار با استاندار گیلان:
حیات استان گیلان به حیات منابع طبیعی وابسته است

 

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار گیلان گفت: طرح مدیریت جنگل در این استان اهمیت بالایی دارد و حیات استان به حیات منابع طبیعی وابسته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از گیلان خلیل آقایی با ابراز خرسندی از توجه و حساسیت استاندار گیلان به مقوله درختکاری و حراست از منابع طبیعی اظهار کرد: طبیعت گیلان و بسترهای منابع طبیعی آن، حیات استان را به دنبال دارد.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه زراعت چوب از ارکان مورد تاکید این سازمان است، افزود: از طرح هایی در حوزه زراعت چوب باشد حمایت می کنیم.

آقایی با بیان اینکه اشتغال روستایی با صیانت از منابع طبیعی فراهم می شود، بیان کرد: می توان در روستاها افراد فعال را شناسایی و تشکل های دوستدار منابع طبیعی را شکل داد که در قراردادی به ازای حفظ منابع طبیعی، بهره برداری از برخی منافع جنگلی را به آنان واگذار نمود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در ادامه تأکید کرد: کار در منابع طبیعی باید با مشارکت جوامع محلی انجام شود تا علاوه بر حفظ و حمایت از پوشش گیاهی، آب و خاک باعث ایجاد اشتغال در بین مردم محلی شود.

این مسئول پارک های جنگلی را یک جاذبه مطلوب در بستر منابع طبیعی خواند که سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای آن حمایت می کند.

آقایی ایجاد اشتغال پایدار، حفظ محیط زیست و توسعه گردشگری را ماحصل اجرای پروژه پارک جنگلی در استان ها خواند و افزود: این سیاست نتایج خوبی را برای کشور به دنبال دارد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 429
بازدید کل : 4686607
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 2:19