پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - آتش سوزي در مراتع شهرستان مهريز اطفاء شد
🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳  |  🌳 مهمان شایسته طبیعت باشیم 🌳  |   🌳 منابع طبیعی با مردم، برای مردم 🌳  |  هموطن گرامی، آیا می‌دانید بر اساس قانون آتش زدن عمدی جنگل 3 تا 10 سال حبس به همراه دارد.  |  هموطن گرامی آیا می‌دانید بر اساس قانون، آتش‌زدن تنه درختان جنگلی 3 تا 12 ماه حبس و پرداخت جریمه نقدی به همراه دارد.
بازدید : 72 17 تير 1397 9:20 شماره :50131

آتش سوزي در مراتع شهرستان مهريز اطفاء شد
 

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان مهريز از اطفاء به موقع حريق در مراتع منطقه منشاد خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان یزد، سيد علي باقري در اين خصوص گفت: در پي اطلاع از ايجاد حريق در مراتع روستاي منشاد و با توجه به اهمیت موضوع و ضرورت ممانعت از گسترش آتش در مراتع، نیروهای یگان‌ حفاظت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري مهريز بلافاصله در محل حاضر شده و با ممانعت از گسترش آتش نسبت به اطفاء حريق اقدام نموده و از وارد آمدن خسارت بيشتر جلوگيري به عمل آمد.

وي افزود: بر اثر اين آتش سوزي 30 هكتار از مراتع منطقه طعمه حريق شد.

وي خسارت وارد شده را بالغ بر 3800 ميليون ريال بر شمرد و بی‌توجهی و برپا کردن آتش در مناطق حساس و با تراكم پوشش بالا و رها كردن آتش را عمده دلیل بروز این حادثه اعلام نمود. 

وي در ادامه از حضور به موقع و همكاري مردم منطقه، محافظين افتخاري، ماموران اداره محيط زيست، پاسگاه انتظامي ميانكوه، آتشنشاني و هلال احمر شهرستان در اطفاء حريق تقدير و تشكر نمود.

وي از عموم مردم و مسئولان خواست با توجه به خشكسالي و خشكي علوفه هاي مرتعي از روشن نمودن آتش در مراتع خودداري نموده تا ديگر شاهد بروز اينگونه حوادث نباشيم و در صورت مشاهده آتش سوزي در مراتع موضوع را بلافاصله به شماره تلفن رايگان 1504 اطلاع دهند تا بتوان با اقدامات به موقع خسارات را كاهش داد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 425
بازدید کل : 4686604
آخرین بروزرسانی:
29 تير 1397 2:19