پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - همه با هم برای حفاظت از جنگل‌ها تلاش کنیم
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 425 21 تير 1397 11:14 شماره :50214
رئیس سازمان جنگل‌ها در دیدار با استاندار مازندران
همه با هم برای حفاظت از جنگل‌ها تلاش کنیم


معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در دیدار با استاندار مازندران گفت: در اجرای قانون برای تنفس جنگل‌ها مصمم هستیم و همه با هم برای حفاظت از این منابع ارزشمند باید تلاش کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، مهندس خلیل آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با مهندس اسلامی استاندار مازندران دیدار کرد و بر افزایش همکاری‌ها برای حفاظت از جنگل‌ها تاکید نمود.
مهندس آقایی در این دیدار اظهار داشت: بخشنامه وزیر جهاد کشاورزی در خصوص قطع بهره‌برداری از جنگل‌های شمال کشور بر اساس موازین و اصول بوده و در جلسات مجلس نیز منتج به قانون شد و ما هم در راستای اجرای قانون مصمم و استوار هستیم و همه ما به عنوان یک مجموعه باید جنگل را حفظ کنیم و بر اساس قانون، 5 سال وارد جنگل نشویم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در خصوص واردات و صادرات چوب محدودیتی نداریم، افزود: نظریات کارشناسی مختلف و بسیاری وجود دارد که در جای خودش قابل بحث است اما ما موظف به اجرای کامل قانون هستیم.
رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور، گفت: ما با انتخاب بازرسین ویژه در کلیه ادارات کل، مسائل را رصد می کنیم و این بازرسین شخصاً با خود بنده در ارتباط هستند و گزارش های مربوطه را ارسال می کنند
وی ادامه داد: از 2 میلیون هکتار جنگل های شمال، تنها 950 هزار هکتار جنگل های ما دارای طرح جنگلداری است و برای حفاظت از این بخش 140 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که تنها 60 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد.
در این دیدار، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران و همچنین نمایندگان مردم شهرستان‌های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، حضور داشتند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 352
بازدید کل : 5901929
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3