پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - همیاران طبیعت باید به یک نهضت ملی تبدیل شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 366 13 مرداد 1397 12:11 شماره :50831
مدیر کل آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی:
همیاران طبیعت باید به یک نهضت ملی تبدیل شود

مدیر کل آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: انتظار داریم استان‌ها با ابتکارات خود موضوع همیاران طبیعت را به یک نهضت ملی تبدیل کنند تا عملکرد خود را به گوش مخاطبین برسانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان- وحید جعفریان با اشاره به اهمیت اجرای طرح همیاران طبیعت گفت: طرح همیارن طبیعت که یکی از فعالیتهای رسمی دفتر آموزش است نیازمند یک ارتباط مستمر، پویا و رو به رشد است. لذا در این راستا ارتباطاتی با بخش های دانش آموزی، نهضت ملی سبز و استفاده از ظرفیت های غیر دولتی مثل تعاونی های فراگیر صورت گرفته است.

مدیر کل آموزش، ترویج و مشارکت‌های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار کرد: سازمان در پی استفاده از ظرفیت های  تصمیم‌گیری در قالب اتاق فکر است.


وی با بیان این که تشکیل اتاق فکر با دبیری دفتر آموزش و ترویج و با همکاری شورا صورت می گیرد، تصریح کرد: بخشی از این وظایف به جمع آوری نظرات و ابتکارات استانی مربوط می شود که مستقیما به سازمان گزارش می‌گردد.

جعفریان با بیان اینکه دفتر در این راستا از ظرفیت نخبگان شرکت های دانش بنیان که با سر فصل موضوعات توسعه، برنامه ریزی و تحلیل اجتماعی و اقتصادی در حال فعالیت می باشند استفاده می‌کند، اعلام کرد: دو موضوع مشارکت و آموزش از زیر ساخت های ترویج هستند که لازم است با حضور کارشناسان متخصص هم در امور ترویج و هم در طرح‌های محوری تقویت گردد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با بیان اینکه کار در حوزه های منابع طبیعی بدون مردم امکان ندارد و اگر هم اتفاق بیافتد پایدار و بادوام نخواهد بود، ابراز کرد: در گذشته دست اندرکاران منابع طبیعی نگاه فنی به موضوع حفظ و حراست از عرصه ها داشتند که خوشبختانه در سال‌های اخیر سازمان جنگل ها پیگیر همراهی مردم با اجرای پروژه های منابع طبیعی است.

وی با اشاره به نگاه مثبت این اداره کل به آموزش و ترویج هم گفت: همیشه اداره کل نگاه ویژه ای به اداره ترویج داشته و تلاش کرده که تخصیص اداره ترویج ۱۰۰ درصد باشد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 644
بازدید کل : 5913334
آخرین بروزرسانی:
1 اسفند 1397 18:43