پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - مسیر مهران به بدره عراق نهال کاری می‌شود
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 238 17 مرداد 1397 12:44 شماره :50943

مسیر مهران به بدره عراق نهال کاری می‌شود

در دیدار معاون استاندار واسط عراق و مسئولان استان ایلام استفاده از تجربیات منابع طبیعی و درختکاری ایلام در توافقات دوجانبه میان مقامات دو استان مورد تاکید قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره كل منابع طبيعي و آبخیزداری استان ایلام، دکتر احمدی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام گفت: نهال کاری مسیر مهران به بدره عراق به طول ۸۰ کیلومتر در سال های اخیر آغاز شده و هم اکنون چاله کنی انجام گرفته است.
وی افزود: کاشت نهال بر روی کره زمین خدمت به کل بشریت است و در این زمینه می توان گفت اقدامات خوبی در مرز ایلام و عراق انجام شده است که از جمله می توان به چاله کنی 80 کیلومتر از مرز به منظور نهالکاری اشاره کرد که نهال مورد نیاز توسط اداره کل منابع طبیعی ایلام تأمین خواهد شد.
شایان ذکر است در این جلسه توافق شد هر هفته ۵ هزار اصله نهال به کشور عراق صادر و در مقابل نهال درخت خرما به استان وارد شود تا در مسیرهای منتهی به مهران کاشت شوند

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 582
بازدید کل : 5913293
آخرین بروزرسانی:
1 اسفند 1397 18:43