پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - تاکید رئیس سازمان جنگل‌ها بر استقبال گسترده و مشارکت جدی مردم در موضوع آبخیزداری
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 352 17 مرداد 1397 14:10 شماره :50955

تاکید رئیس سازمان جنگل‌ها بر استقبال گسترده و مشارکت جدی مردم در موضوع آبخیزداری

رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در برنامه برکت بر استقبال گسترده و مشارکت جدی مردم در موضوع آبخیزداری تآکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها به نقل از روابط عمومی سازمان تحقیقات جهاد کشاورزی، ضبط هفتمین برنامه استودیو کشاورز با حضور مهندس خلیل آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور امروز چهارشنبه  هفدهم مردادماه کلید خورد.

 

در این گفتگوی تلویزیونی، مهندس آقایی اظهار داشت: امروزه استقبال بسیار گسترده و مشارکت جدی مردم را در بحث آبخیزداری و بیابان‌زدایی در کشور شاهد هستیم و فعالیت‌های آبخیزداری در واقع درمان درد جامعه‌ محسوب می‌شود.

وی همچنین به باور عمیق و حمایت مقام معظم رهبری، دولت و مجلس شورای اسلامی از طرح‌های مبارزه با خشکسالی و آبخیزداری کشور اشاره کرد و افزود: تکلیف سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری در این حوزه سنگین است.

در ادامه‌ گفتگو رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ضمن اشاره به طرح کاداستر و اسناد اراضی ملی و کشاورزی کشور، درخصوص طرح تنفس و تداوم آن نیز صحبت کرد..

وی همچنین به نقش تشکل‌ها و جوامع محلی برای حفظ خاک و افزایش پوشش گیاهی اشاره کرد و تقدیر و حمایت از محیط بانان و جنگل‌بانان را امری مهم و قابل پیگیری در دولت دانست.

لازم به یاد آوری است، گروه تلویزیونی دفتر شبکه دانش و رسانه‌های ترویجی معاونت آموزش و ترویج، پس از ضبط برنامه‌های مصاحبه تلویزیونی در استودیو کشاورز، ضمن فیلمبرداری از لوکیشن‌های معرفی شده توسط معاونت‌ها و سازما‌ها، نسبت به تدوین و پخش برنامه های خود در اولین فرصت اقدام خواهد کرد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 550
بازدید کل : 5913266
آخرین بروزرسانی:
1 اسفند 1397 18:43