پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حریق های سریالی در مراتع ییلاقی در غرب استان مازندران
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 282 17 شهريور 1397 12:31 شماره :51680

حریق های سریالی در مراتع ییلاقی در غرب استان مازندران

سه فقره آتش سوزی روز جمعه در مراتع چالوس و کجور رخ داد که در این آتش سوزی ها حدود 7 هزار مترمربع به این مراتع خسارت وارد شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بنا بر اعلام رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان چالوس در حوزه این اداره دو فقره آتش سوزی روی داد که به 6 هزار مترمربع از مراتع " ایلرود و کاهیر" روستاهای هریجان و الیت خسارت وارد شد

به گفته مهرداد خزایی این آتش سوزی ها در ارتفاعات صعب العبور اتفاق افتاد که به دلیل ترافیک شدید جاده کندوان اعزام نیروها دچار مشکل شد .

وی علت حریق در مرتع ایلرود را شکارچیان عنوان کرد و افزود : در این آتش سوزی علاوه بر پوشش گیاهی منطقه به گونه ارزشمند سرو کوهی نیز خسارت زده شد.

در آتش سوزی جداگانه در مرتع "قروق" روستای ورازان در منطقه کجور 600 مترمربع مراتع در آتش سوخت

علت این آتش سوزی هنوز نامعلوم است و بنا به گفته رئیس اداره منابع طبیعی کجورآتش سوزی که ازساعت 10 صبح روی تا 12 ظهر کنترل و کاملا اطفاء شد.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 18185
بازدید کل : 5901725
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3