پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۸۰ درصد درخواست های مردمی مربوط به طرح های آبخیزداری است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 271 20 شهريور 1397 13:13 شماره :51772
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی:
۸۰ درصد درخواست های مردمی مربوط به طرح های آبخیزداری است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان خراسان جنوبی اعلام کرد: در نشست‌هایی که با مردم داشته‌ایم بیش از ۸۰ درصد درخواست‌ها مربوط به اجرای طرح‌های آبخیزداری است.

علیرضا نصرآبادی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: برای تغییر نگاه جامعه هدف و حل دغدغه مردم اقدام به برگزاری نشست های مردمی از سال گذشته در همه شهرستان ها کرده ایم.

وی با بیان اینکه مهمترین هدف از برگزاری نشست ها آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و اصلاح نگاه جامعه مخاطب نسبت به منابع طبیعی است، گفت: در سال ۹۶ تعداد ۱۹ نشست و از ابتدای امسال تاکنون نیز ۶ نشست مردمی داشته ایم.

به گفتۀ وی در گذشته مردم وظیفه منابع طبیعی را فقط در زمینه ملی کردن اراضی می دانستند در حالی که این اداره کل در زمینه‌های مختلفی از جمله مبارزه با بیابان‌زدایی، جنگلکاری، آبخیزداری و … فعالیت دارد.

مدیرکل منابع طبیعی استان خاطر نشان کرد: در این نشست ها پس از طرح مشکل، راهکارهای مورد نیاز توسط کارشناسان اعلام می شود و چنانچه نیاز به پیگیری داشته باشد توسط دفتر ستادی اداره کل مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه کتبی به متقاضی اعلام می‌شود.

نصرآبادی عنوان کرد: در حال حاضر نگرانی و دغدغه مردم نسبت به ملی شدن اراضی از بین رفته و بیش از ۸۰ درصد درخواست ها پیرامون طرح های آبخیزداری است که با توجه به تصویب طرح عملیات آبخیزداری در بالادست قنوات و اعتباری بیش از ۶۰ میلیارد تومان این نگرانی هم در حال رفع شدن می باشد.

به گفتۀ وی نشست های مردمی در هر ماه در یک شهرستان برگزار می شود و با اطلاع‌رسانی انجام شده مردم می توانند در خواست‌های خود را مطرح کنند.

 

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 762
بازدید کل : 5902190
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3