بازدید : 66 19 شهريور 1396 14:40 شماره :52490

19 هکتار از اراضی ملی کهنوج خلع ید شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهنوج گفت: 19 هکتار از اراضی ملی شهرستان کهنوج رفع تصرف و خلع ید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری استان جنوب کرمان، مرتضی لورگی از رفع تصرف اراضی ملی در شهرستان کهنوج خبر داد و اظهار داشت: در راستای صیانت از حقوق بیت‌المال بیش از 19 هکتار از اراضی منابع ملی روستای چاه‌ریگان از توابع بخش چاه‌مرید این شهرستان از چنگال متصرفان خارج و خلع ید شد.
وی ارزش این اراضی را بیش از 2 میلیارد و 850 میلیون ریال دانست و بیان داشت: پرونده تخلف این اراضی جزو پرونده‌های سنواتی سال 88 بوده است که پس از طی مراحل قانونی در نهایت حکم خلع ید و رفع تصرف آن از شعبه دوم حقوقی دادگاه شهرستان کهنوج صادر شده است.
لورگی با بیان اینکه متخلفان از اراضی تصرف شده برای کشت و زرع استفاده کرده بودند، تصریح کرد: اجرای حکم رفع تصرف این اراضی با پیگیری نیروهای حقوقی و هماهنگی و دستور مقام قضایی توسط نیروهای یگان حفاظت جنوب کرمان و پاسگاه‌های ویژه حفاظت از منابع طبیعی شهرستان کهنوج و انتظامی چاه‌حاجی صورت گرفته است.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان کهنوج با اشاره به اینکه در راستای اجرای تبصره ذیل ماده 55 قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع نسبت به باز پس‌گیری اراضی ملی به بیت‌المال اقدام کردیم، ادامه داد: در این زمینه احکام قضایی برای پنج نفر از متصرفان صادر و این افراد به پرداخت 16 میلیون و 800 هزار ریال خسارت محکوم شدند.
وی با تأکید بر حراست از عرصه‌های ملی و منابع طبیعی به دور از هرگونه مماشات و مسامحه‌‌ای افزود: با توجه به دغدغه‌های مقام معظم رهبری در این زمینه با قاطعیت به دنبال رفع تصرف اراضی ملی از هر شخص حقیقی و حقوقی هستیم تا بتوانیم، این ثروت‌های غنی خدادادی را برای نسل‌های آینده حفظ کنیم.
لورگی خواستار همکاری مردم با مأموران فرماندهی یگان حفاظت از منابع طبیعی جنوب کرمان شد و عنوان کرد: مردم می‌توانند هرگونه آتش‌سوزی و تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی را از طریق تماس با شماره 1504 «کد امداد جنگل و مرتع فرماندهی یگان حفاظت از منابع طبیعی» اطلاع دهند تا در اسرع وقت با متصرفان برخورد قانونی انجام شود.
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1379
بازدید کل : 5352001
آخرین بروزرسانی:
29 شهريور 1396 15:32