بازدید : 212 20 شهريور 1396 10:59 شماره :52500

تدوین نظام نامه تولید نهال، گامی در جهت بهبود مدیریت بهره وری نهالستان های جنگلی

 

معاون تحول اداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از تهیه و تدوین نظام نامه تولید نهال در بهبود مدیریت بهره وری نهالستان های جنگلی خبر داد.
دکتر علیرضا نورمحمدی صبح امروز در گفت و گو با مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها گفت: نظام نامه تولید نهال به استناد اصل 44 قانون اساسی و در راستای کاهش تصدی دولت و استفاده از توانمندی های بخش خصوصی با تاکید برمشارکت مردم در امور اجرایی تهیه و تدوین شده است.
وی افزود: نظام نامه مزبور در اجرای طرح افزایش سرانه جنگل کشور به استناد ماده 15 قانون افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی تهیه شده و تولید نهال از انواع گونه های جنگلی، اقتصادی و گیاهان دارویی در نهالستان های تحت مدیریت ادارات کل منابع طبیعی استان های کشور در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته نورمحمدی تاکنون قوانین مختلفی در رابطه با چگونگی تولید نهال با همکاری بخش دولتی مدون شده  اما به دلایل مختلف و برداشت های متعدد به خوبی در ارتقای بهره وری تولید نهال مورد استفاده قرار نگرفته است.
وی تدوین نظام نامه تولید نهال در بهبود مدیریت بهره وری نهالستان های جنگلی را امری ضروری خواند و آن را نتیجه هم افزایی و حاصل خرد جمعی مجموعه ای از مدیران و کارشناسان صاحب نظر منابع طبیعی دانست.
 
 
|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 1424
بازدید کل : 5352041
آخرین بروزرسانی:
29 شهريور 1396 15:32