بازدید : 217 12 مهر 1396 12:18 شماره :52966

8 هکتار اراضی تصرفی زیارت گرگان از سوی منابع طبیعی در حال پیگیری قضایی است


روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی استان گلستان اعلام کرد؛ در روستای زیارت گرگان 8 هکتار از اراضی دولتی بصورت غیرقانونی از سوی برخی افراد فرصت طلب تصرف شده است که از سوی منابع طبیعی در حال پیگیری قضایی است.
یک نماینده مجلس شورای اسلامی طی اظهاراتی منابع طبیعی و دستگاه های نظارتی را عامل اصلی زمین‎خواری در گردنه حیران در آستارا و روستای زیارت درگلستان دانست که در هامش آن روابط عمومی منابع طبیعی استان گلستان جهت روشنگری افکارعمومی جوابیه ای تهیه کرده که متن آن بدین شرح است:
 بر اساس اسناد قانونی موجود حوزه آبخیز زیارت مساحتی حدود 7000 هکتار را در بر می گیرد که از این سطح برابر ضوابط و مقررات 825 هکتار جزء مستثنیات قانونی اشخاص است.
 روستای زیارت پیشینه و قدمتی 200 ساله دارد که در خارج از طرح هادی و بافت روستا حدود 2000 خانه در آن احداث شده است که اعلام احداث 7000 ویلا کذب محض بوده است. اما آنچه در منطقه  زیارت گلستان  بصورت غیر قانونی ساخته شده و پرونده آن در مراجع قضایی از سوی منابع طبیعی در جریان است تعداد 18 واحد خانه ویلایی است ضمن اینکه  42 مورد پرونده مربوط به حصارکشی و دیوار کشی در عرصه های منابع ملی از سوی افراد بصورت غیرقانونی صورت گرفته، که پرونده های آن نیز در مراجع قضایی در حال پیگیری میباشد.
.مجموع مساحت اراضی ملی تصرف شده که در حال پیگیری در مراجع قضایی و حقوقی است حدود 8 هکتاراست ودر سال های اخیر مسئولین و مراجع اجرایی ، نظارتی و قضایی استان با حساسیت ویژه موضوع ساخت و سازها در حوزه زیارت را پیگیری و نظارت کرده و گشت های ویژه یگان حفاظت منابع طبیعی بطور مستمر جهت  پیشگیری و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرقانونی و هرگونه تخریب و تصرفات بدون وقفه انجام می شود.
روابط عمومی منابع طبیعی استان گلستان در پایان جوابیه روشنگری خود اعلام داشته موضوع ساخت و ساز در روستای زیارت و آنچه مبنی بر ویلا سازی توسط مدیران منابع طبیعی در منطقه مذکور دررسانه های گروهی منتشر شده به هیچ عنوان صحت ندارد و مدیران منابع طبیعی استان گلستان و کشورهیچ گونه ویلایی در منطقه زیارت نداشته و اخبار منتشره کذب محض است.

 

|
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 9012
بازدید کل : 5528513
آخرین بروزرسانی:
30 مهر 1396 15:3