پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - کاشت ۶۰ هزار نهال در طرح ترسیب کربن محلات
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 120 12 آبان 1397 12:4 شماره :53399

کاشت ۶۰ هزار نهال در طرح ترسیب کربن محلات

کاشت ۶۰هزار نهال گونه مرتعی آتریپلکس در راستای اجرای طرح بین المللی ترسیب کربن در شهرستان محلات کلید خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع کشور به نقل ازخبرگزاری صدا و سیما مرکز اراک- رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری محلات گفت: مرحله دوم کاشت 60هزار اصله نهال گلدانی گونه آتریپلکس در اراضی بیابانی یکه چاه (منطقه فاز اول پروژه)، همزمان با شروع بارندگی های پاییزه در منطقه با مشارکت اهالی روستای آغاز شد.

طالبی افزود: مرحله اول این طرح شامل حفر چاله های مناسب کاشت نهال در اوایل تابستان سال جاری توسط پیمانکار اجرایی، اجرا و تکمیل شد.

وی گفت: پس از پایان این گام تا زمان کاشت این محوطه توسط قرقبان بومی مورد حفاظت قرار گرفته بود. این نهال های مرتعی در عرصه ای به وسعت 230هکتار با هدف احیای مراتع تخریب شده، تسهیل در تجدید حیات گونه های بومی و کاهش فرسایش خاک کاشته می شودتی با افزایش دی اکسید کربن و شرایط گلخانه ای همراه است، سازمان ملل از اجرای طرح ترسیب کربن در هر منطقه مستعد جهان استقبال می کند.

در هشت روستای شهرستان محلات با استفاده از توانمندی مردمی برنامه تقویت و احیای پوشش گیاهی آسیب دیده، کاهش وابستگی بهره برداران کشاورزی به پوشش گیاهی و تعریف شغل های جانبی برای دامداران این اراضی در قالب طرح ترسیب کربن دنبال می شود.

شهرستان محلات دارای 185هزار هکتار عرصه های ملی و طبیعی است که 14 هزار هکتار آن مراتع غنی، 45هزار هکتار مراتع متوسط و بقیه مراتع فقیر است.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11271
بازدید کل : 5675241
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35