پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یک میلیون اصله نهال در استان واسط غرس می شود
بازدید : 131 10 آبان 1397 13:53 شماره :53414

یک میلیون اصله نهال در استان واسط غرس می شود

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: اداره کل منابع طبیعی استان ایلام آمادگی تامین یک میلیون اصله نهال در اربعین امسال برای کاشت در طول مسیر راهپیمایی زائران در استان واسط عراق دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها و مراتع به نقل از ایرنا- حجت الله فتحی اظهار داشت: این مقدار نهال در طول مسیر جاده بدره به کوت در 2 طرف جاده کاشته خواهد شد.

وی افزود: اداره کل منابع طبیعی استان ایلام منتظر هماهنگی و همکاری طرف عراقی برای اجرای این پروژه است که هنوز از طرف مقامات عراقی پاسخی دریافت نشده است.

 

فتحی یادآور شد: بخشی از این نهال ها در حوزه جاده بدره به کوت کاشته می شود و تعدادی از آن نهال ها نیز در مناطق بیابانی و کانون های غبارخیز استان واسط کاشته می شود.

وی گفت: پروژه کاشت نهال در مسیر راهپمیایی زائران ایرانی در عراق با نظارت کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام انجام خواهد گرفت.

وی هدف از کاشت این نهال ها در کشور عراق را کنترل و مهار ریزگردهای تولید شده در عراق و کاهش آثار گرد و غبار در سطح استان ایلام عنوان کرد.

فتحی اظهار داشت: اگر برنامه ریزی ها برای کاشت این مقدار نهال در اربعین به نتیجه مشخص نرسد کاشت این درختچه ها به بعد از اربعین موکول خواهد شد.

در پروژه نهال کاری سید الشهدا (ع) که از اربعین 95 آغاز شده تاکنون 15 کیلومتر از نقطه صفر مرزی مهران تا بدره عراق در پنج ردیف و نیز برخی کانون های بیابانی عراق کاشت شده است و روند کاشت آنها همچنان ادامه دارد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11547
بازدید کل : 5675390
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35