پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - بوته کاری 250 هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه در سالجاری
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 164 13 آبان 1397 13:18 شماره :53459

بوته کاری 250 هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه در سالجاری

معاون فنی و مدیر اجرایی پروژه مقابله با گرد و غبار و فرسایش بادی دریاچه ارومیه از بوته کاری 250 هکتار از اراضی ملی حاشیه دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - یزدان پناه معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی در بازدید گروه پایش دانشگاه تبریز از عملیات اجرایی حاشیه دریاچه ارومیه در شهرستان بناب با اعلام این خبر افزود: به منظور حفظ اکوسیستم گیاهی منطقه از گونه های بومی استفاده نموده و از کاشت سایر گونه ها جلوگیری شده است.

 یزدان پناه گفت: در سالجاری بیش از 60 هزار گونه قره داغ و هالکنموم که از گونه های بومی منطقه بوده و نسبت به شوری و کم آبی مقاوم می باشند کاشته شده است.

 

وی تاثیر قرق در حفظ و افزایش پوشش گیاهی را مثبت ارزیابی نموده گفت: امسال طرح ساماندهی و مدیریت چرای دام در دو هزار هکتار از مراتع قره قشلاق شهرستان بناب اجرا شده است.

در ادامه دکتر فاخر رییس گروه پایش دانشگاه تبریز با اعلام این که طی چندین مرحله بازدیدی که به عمل آمده از موثرترین پروژه های دریاچه ارومیه می باشد؛ خاطرنشان کرد: به همین خاطر گروه پایش دانشگاه تبریز از طرح مقابله با گرد و غبار و فرسایش بادی دریاچه ارومیه که توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی اجرا می شود به صورت همه جانبه حمایت می نماید.

دکتر فاخر با بیان اینکه یکی از اساسی ترین مشکلات موجود کانون های ریزگرد می باشد، افزود: با توجه به بوته کاری های صورت گرفته، گرد و غبار حاصل توسط این بوته ها جذب و آلودگی های ناشی از گرد و غبار در روستاها، مزارع و شهرها جلوگیری می نماید.

این بازدید با حضور دکتر فاخر رئیس گروه پایش دانشگاه تبریز، دکتر جعفرزاده، مجنونی و محمدی به عنوان اعضای گروه پایش از پروژه مقابله با گرد و غبار و فرسایش بادی در شهرستان بناب انجام شد.
 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11243
بازدید کل : 5675225
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35