پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - حساسیت در صیانت از اراضی ملی و انفال در منابع طبیعی هرمزگان ستودنی است
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 170 13 آبان 1397 16:56 شماره :53464

حساسیت در صیانت از اراضی ملی و انفال در منابع طبیعی هرمزگان ستودنی است

رییس کل دادگستری هرمزگان پس از بحث و بررسی در خصوص حفاظت از منابع طبیعی و پیشگیری از تصرفات و رفع تصرفات گفت: اهمیت و حساسیت در حفاظت و صیانت ازانفال در اداره کل منابع طبیعی هرمزگان قابل ستایش است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، در دیدار و جلسه‌ای با حضور رییس کل دادگستری هرمزگان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، معاون حفاظت اداره کل، رییس اداره حقوقی اداره کل منابع طبیعی هرمزگان راهکارهای پیشگیری از تصرفات  و اطلاع رسانی به موقع  مورد بررسی قرار گرفت.
حجت الاسلام اکبری افزود: پرونده‌های حساس در منابع طبیعی به موقع پیگیری و اطلاع رسانی شود تا روند رسیدگی در مراحل مختلف با سرعت بیشتری صورت گیرد.
وی گفت: حوزه منابع طبیعی حوزه‌ای است که اگر صیانت نشود مورد هجوم قرار گرفته به همین دلیل حساسیت در این حوزه در مجموعه قضایی بالاست و رسیدگی به پرونده‌های این حوزه بدون هیچ محدودیت زمانی انجام می‌شود.
رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: همه باید در صیانت و حفاظت از این امانتی که در دست ماست به درستی انجام وظیفه کنیم تا عملکرد مناسب برای آیندگان الگو باشد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان نیز گفت: شهرستان‌های بندرعباس، جاسک، حاجی‌آباد، رودان و بندرخمیر جزو شهرستان‌های بحرانی در حوزه تصرف اراضی هستند که در 6 ماهه نخست سال جاری ۳۶۲ هکتار پیشگیری از تصرف داشته‌ایم.
امید ذاکری افزود: نقاط بحرانی استان شناسایی شده و اجرای منویات و توصیه‌های رهبری مبنی بر مبارزه به زمین خواری  و کوه خواری تاکنون منجر به این شده که در زمینه رفع تصرفات و دستگیری متخلفان بیش از 80 درصد از موفقیت‌های نسبت به سنوات گذشته داشته باشیم که مرهون همکاری دستگاه قضایی استان، دستگاه‌های نظارتی و نیروی انتظامی استان است.
 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11284
بازدید کل : 5675249
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35