پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - هرجای سیستان و بلوچستان فعالیت های آبخیزداری انجام شد مردم دید مثبت پیدا کردند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 202 15 آبان 1397 12:8 شماره :53542

هرجای سیستان و بلوچستان فعالیت های آبخیزداری انجام شد مردم دید مثبت پیدا کردند
 

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان گفت: هر جای استان فعالیت های آبخیزداری انجام شد مردم دید مثبت پیدا کردند.

 عبداله بامری پیش از ظهر امروز در مصاحبه با خبرنگار مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل‌ها با بیان اینکه میانگین بارندگی سالانه در سیستان و بلوچستان 100 میلی متر و در سال های اخیر نیز به پایین 100 میلی متر رسیده است آبخیزداری را بهترین راهکار و تکنیک در برابر خشکسالی ها و کم آبی ها دانست.

وی گفت: در سال جاری از محل صندوق توسعه ملی 31 میلیارد تومان به اقدامات و فعالیت های آبخیزداری سیستان و بلوچستان اختصاص پیدا کرد و استاندار استان نیز 15 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به این امر اختصاص داده است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه در قالب صندوق توسعه 17 پروژه در شهرستان های این استان در حال انجام است خاطر نشان کرد: در کلیه این پروژه ها مجموعه ای از اقدامات حفاظتی، جنگل کاری، کاداستر، اطفای حریق، بذرپاشی و کپه کاری انجام می شود.

این مسئول آبخیزداری در پاسخ به سوال خبرنگار ما که امسال بادهای 120 روزه سیستان به 180 روزه تبدیل شده و عمدتاً همراه با گرد و غبار بوده است تصریح کرد: قبلاً هامون آب داشته و بادی که از آنجا جابجا می شد همراه با رطوبت بوده اما اکنون با خشک شدن دریاچه هامون ، کف این تالاب به محل برداشت گرد و غبار تبدیل شده است.

عبداله عامری با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان شرایط اقلیمی سختی دارد و مردم از خشکسالی و کم آبی رنج می برند از تشکیل کارگروه نمایندگان وزارت نیرو، سازمان جنگل ها و سازمان حفاظت محیط زیست در استان خبر داد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11196
بازدید کل : 5675196
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35