پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۱۲ میلیارد ریال برای طرح‌های آبخیزداری بنک کنگان تخصیص یافت
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 161 11 آذر 1397 12:16 شماره :54351

۱۲ میلیارد ریال برای طرح‌های آبخیزداری بنک کنگان تخصیص یافت

شهردار بنک کنگان از اجرای طرح‌های آبخیزداری خبر داد و گفت: چند سد آبخیزداری با اعتباری افزون بر ۱۲ میلیارد ریال در محدوده شهر بنک کنگان احداث شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به نقل از تسنیم - سدهای آبخیزداری بنک در تقویت آبهای زیرزمینی به ویژه تقویت آب چاهای کشاورزی شهر بنک قطب کشاورزی شهرستان کنگان تاثیر به‌سزایی دارد.

آب و خاک از مهم‌ترین منابع طبیعی هستند که نقش بسیار عمده‌ای در زندگی انسان دارند.

عاملی که همواره این دو منبع مهم را مورد تهدید جدی قرار می‌دهد فرسایش خاک و رسوب‌زدایی ناشی از آن است.

سدهای آبخیزداری، سازه‌های کوچکی هستند که با کاهش شیب آبراه‌ها، کاستن سرعت جریان آب و ذخیره آب در پشت سدها، یکی از ابزارهای اصلی در حفظ خاک و آب و تقویت آب‌های زیرزمینی به شمار می‌روند.

 با پیگیری‌های اعضای شورای شهر بنک و فرماندار شهرستان کنگان و منابع طبیعی شهرستان و استان، چند سد آبخیزداری با اعتباری افزون بر 12 میلیارد ریال در بالادست تنگ گلی در محدوده شهر بنک کنگان احداث شد.

 شهردار شهر بنک به اتفاق اعضای شورای اسلامی شهر بنک پس از بازدید از این سدها اظهار داشت: بازدید به حمد خدا در بارندگی‌های اخیر شاهد ذخیره بسیار خوبی در پشت سدها بودیم که قطعا در تقویت آب‌های زیرزمینی به خصوص تقویت آب چاهای کشاورزی شهر بنک قطب کشاورزی شهرستان کنگان تاثیر به‌سزایی دارد.

شهردار بنک عنوان کرد: تلاش شورای اسلامی شهر بنک بر این است که با توجه به دیدگاه بلند فرماندار و رئیس اداره منابع طبیعی، این طرح‌ها به صورت مستمر ادامه یابند و تمام نقاطی که در حوزه شهر بنک ظرفیت احداث این طرح ها را دارند اجرا شود.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 516
بازدید کل : 5902020
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3