پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ارائه گزارش فعالیت های منابع طبیعی استان سمنان به وزیر جهاد کشاورزی
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 261 14 آذر 1397 0:0 شماره :54461

ارائه گزارش فعالیت های منابع طبیعی استان سمنان به وزیر جهاد کشاورزی

در حاشیه مراسم افتتاح طرح های بخش کشاورزی مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گزارشی از فعالیت های جاری در بخش منابع طبیعی استان را به وزیر جهاد کشاورزی ارائه داد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان به تخصیص بیش از ۲۱ میلیارد تومان اعتبار صندوق توسعه به آبخیزداری و متعاقب آن تخصیص ۱۰ میلیارد اعتبار استانی اشاره نمود.

 علینقی حیدریان با اشاره به پیشرفت 80 درصدی پروژه ها گفت: اجرای طرح آبخیزداری در 15 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان سمنان با اعتبار هزینه شده بالغ بر 14/6 میلیارد تومان از جمله طرح های آماده بهره برداری که توسط ریاست جمهوری افتتاح می شود.

حیدریان در ادامه ارائه این گزارش به تشریح نحوه اجرای طرح های بیابان زدایی در استان سمنان و طرح های ابتکاری در این حوزه از جمله طرح پایلوت مالچ ریگی اشاره نمود و افزود: این طرح در استان برای اولین بار در سطح ۳۰ هکتار در حال اجرا است.

وی با بیان این که کشت گیاه باریجه از طرح های مصوب سفرهای قبلی رئیس جمهوری از دیگر طرح های آماده بهره برداری است، ابراز داشت: کشت گیاه باریجه در دو سال گذشته در 10 هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان سمنان اجرایی شده که در سالجاری نیز 5 هزار هکتار کاشت گیاه دارویی از جمله باریجه، گل گاوزبان، بادام کوهی، آنغوزه و وشق در دستور کار قرار داده ایم.

 آمار مربوط به عملکرد ممیزی، کاداستر، رفع تداخلات، بحث پایش پروانه چرا و طرح های مرتعداری از دیگر گزارش هایی بود که به وزیر جهاد کشاورزی ارائه شد.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 0
بازدید کل : 5901864
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3