پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - ۸۴ میلیون هکتار از اراضی کشور مرتع هستند
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 196 14 آذر 1397 13:34 شماره :54493

۸۴ میلیون هکتار از اراضی کشور مرتع هستند

عضو شورای عالی  جنگل و مرتع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به اینکه مجموع کل اراضی کشور ۱۶۴ میلیون هکتار است، عنوان کرد: ۸۴ میلیون هکتار از اراضی کشور مرتع هستند.

حمید رضا سلیمانی عنوان کرد: از کل مجموع اراضی کشور ۱۴ میلیون هکتار جنگل و ۳۲ میلیون هکتار اراضی بیابانی است.

عضو شورایعالی با اشاره به اینکه تخریب خاک در کشور یک روند فزاینده است، بیان کرد: باید در مسیر حفظ خاک حرکت کرد و تلاش کرد که روند تخریب خاک در کشور کاهش  یابد.

وی تصریح کرد: استان چهارمحال و بختیاری  دارای اراضی منابع طبیعی بسیار بالایی است که باید مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

عضو شورای عالی سازمان جنگل، مرتع و آبخیزداری کشور گفت: حفظ پوشش جنگلی و جلوگیری از تخریب جنگل ها در این استان باید در اولویت قرار گیرد.

وی عنوان کرد: موقعیت چهارمحال و بختیاری کوهستانی است که این امر موجب تشدید رسوب می شود و آلودگی خاک در پایین دست را سبب می شود.

عضو شورای عالی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکید کرد: اجرای طرح های آبخیز داری و آبخوانداری در چهارمحال و بختیاری ضروری است تا از رسوب جلوگیری کند.

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 18331
بازدید کل : 5901832
آخرین بروزرسانی:
29 بهمن 1397 20:3