پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور - اختصاص 40 میلیارد ریال به پروژه های منابع طبیعی شهرستان باشت
آیا می دانید با اجرای عملیات آبخوانداری سالانه در هر هکتار 1000 متر مکعب آب بیشتری در زمین نفوذ می کند.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه 9 تن در هر هکتار از میزان فرسایش خاک کم می شود.  |  آیا می دانید با اجرای عملیات آبخیزداری سالانه در هر هکتار 530 مترمکعب آب بیشتری به زمین نفوذ می کند.  |  🌳 همیار طبیعت باشیم 🌳
بازدید : 82 18 دی 1397 12:15 شماره :55724

اختصاص 40 میلیارد ریال به پروژه های منابع طبیعی شهرستان باشت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص مبلغ 40 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به پروژه‌های منابع طبیعی باشت خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور- غلامحسین حکمتیان در خصوص پروژه‌های حوزه منابع طبیعی شهرستان باشت گفت: در سطح شهرستان باشت عملیات بیومکانیکی و بیولوژیکی انجام شده که کنترل فرسایش خاک، کنترل روان‌ آب‌های سطحی، افزایش ذخیره آب‌های زیرزمینی و احیای جنگل‌ها از مزیت‌های اجرای این طرح‌ها است.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اعتبار عملیات بیولوژیکی شهرستان باشت که از محل صندوق توسعه ملی تأمین شد در چهار پروژه به مساحت 350 هکتار در حال اجرا است که این اعتبار بالغ بر 3 میلیارد و 600 میلیون ریال است.

 

وی عنوان کرد: چهار پروژه اجرا شده این شهرستان تاکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که بخش عمده آن عملیات نهال کاری شامل گونه‌های بلوط و کنار و بذرهای بلوط و بادام که در عرصه‌های بوستان و شلال‌دان باشت اجرا شده است.

این مسئول بیان کرد: حجم بالای عملیات کاشت گونه‌های بذر و نهال در این شهرستان سبب غنی‌سازی و توسعه جنگل‌ها می‌شود، ضمن اینکه اجرای این طرح‌ها در شهرستان باشت سبب جلوگیری از فرسایش خاک و در آینده ذخیره‌سازی آب برای زمین‌های کشاورزی می‌شود.

حکمتیان عنوان کرد: همچنین پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت و پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در حال اجرا است که پروژه سد خاکی آبدهگاه باشت 400 هزار متر معکب ذخیره‌سازی آب دارد.

وی بیان کرد: پروژه سنگ ملاته بوستان باشت در 1900 متر مکعب در حال اجرا است که این پروژه هم 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: سر جمع میزان اعتبار اختصاص یافته صندوق توسعه ملی به شهرستان باشت 40 میلیارد ریال بوده که سبب پیشرفت استان و شهرستان در حوزه منابع طبیعی می‌شود.

 

 | 
نام و نام خانوادگی :  
پست الکترونیک :  
متن پیام :  
  
آمار بازدید
بازدید روز : 11193
بازدید کل : 5675193
آخرین بروزرسانی:
3 بهمن 1397 18:35